To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Problem z konfiguracją sterownika

spj - Pon 03 Mar, 2014

Sprawdź połączenia na złączach od hali zarówno od strony sterownika jak i silnika,
ja miałem taki przypadek, że rozłączało mi silnik podczas jazdy, okazało się, że przewód w konektorze (są fabrycznie zaciskane) miał luźne połączenie i czasem nie stykał. Przelutowałem i wszystko gra. Też sprawdź połączenie z manetką.
A powiedz mi czy ten sterownik kupowałeś z ebaya?

kubuskubus - Pon 03 Mar, 2014

Tak na Ebay dokładnie ta sama opcja co kolega zakładający temat.
To może najlepiej wywalić te fabryczne kostki i założyć jakieś porządne. Te co są w środku w komputerach są fajne albo samochodowe od audio.
Nie sądze żeby coś było nie tak z silnikiem no bo jest nowy i w sumie kręcił.
Chyba najbardziej prawdopodobne, że coś nie tak ze sterownikiem, ale inni takie mają i działają. A mam dokładnie ten sam problem co kolega więc może i rozwiązanie będzie to samo.
Popatrze w te połączenia

spj - Pon 03 Mar, 2014

Kostki można zostawić nie są złe, natomiast posprawdzać połączenia, ewentualnie polutować na pewno nie zaszkodzi.

Pytam o sterownik ponieważ sam chce go kupić, jak długo czekałeś na przesyłkę?

kubuskubus - Pon 03 Mar, 2014

Jakoś super szybko przyszła - około 2 tygodni. Poza tym sprzedawca podaje ci linka do śledzenia przesyłki. Pod tym względem jest bez zarzutu. (Bez mojej prośby wysłał to jako gift - i przeszło bez cła;)
ten sprzedawca http://www.ebay.pl/sch/hk...&_from=&_ipg=25

lkuc18 - Pon 03 Mar, 2014

No to mamy identyczny problem, jednak dziwne że u Ciebie wcześniej coś się działo a teraz to co u mnie. U mnie od początku tak było (przy stykniętych kablach samonauki przekręcenie silnika o bardzo mały kąt i nic, a bez stykniętych kabelków samonauki podczas kręcenia manetką cykanie...)

Byłem wczoraj u kolegi z forum Adama Wysokińskiego i sprawdzaliśmy sterownik na innym silniku i objawy te same, więc na pewno problem leży po stronie sterownika... Nie wiem tylko o co chodzi, ale napisałem do sprzedawcy co się dzieje. Zobaczymy jak się to skończy...

Mechano - Pon 03 Mar, 2014

Sprobujcie podlaczyc manetke do +5v i masy. Kreccie manetka i sprawdzajcie czy cos zmienia sie na wyjsciu.
kubuskubus - Pon 03 Mar, 2014

Test na sprawnosc manetki tak. Ok sprawdze
lkuc18 - Wto 04 Mar, 2014

Mam piękną wiadomość. Chińczyk odpisał:

Cytat:
Hi,
Thanks for your reply!
We'll send you a new one for your replacement, and you don't need to send the defective one back to us to save some shipping cost.
Once we have it sent, we'll let you know.

Best regards!

- hksunwin



:D

kubuskubus - Śro 05 Mar, 2014

Nieźle, potestuje jeszcze swoj i ewentualnie zrobie to samo;)
lkuc18 - Śro 05 Mar, 2014

No jeśli jest uszkodzony to oczywiście że próbuj, należy Ci się. Generalnie ten sprzedawca jest wart polecenia, zamawiałem ładowarkę (na hk) i sterownik (od tego sprzedawcy na ebay.com) w tym samym czasie - na sterownik czekałem niecałe 2 tygodnie a ładowarka przyszła dopiero dziś, czyli trochę ponad miesiąc (zamawiałem 2. lutego)...
tas - Śro 05 Mar, 2014

Pechowo jakaś wadliwa partia sterowników się trafiła.
lkuc18 - Śro 05 Mar, 2014

No widocznie tak niestety, ale mam nadzieję że teraz dostanę dobry bo nie mogę się doczekać kiedy odpalę moją elektryczną machinę... ;p
tas - Śro 05 Mar, 2014

Najwyższy czas odpalać maszynę no i opisać na forum oczywiście :)
kubuskubus - Nie 23 Mar, 2014

Mój kontroler jest jednak w jak najlepszym porządku. (mam nadzieje przynajmniej)
Zrobiłem test manetki - napięcie 4,22v nie zmieniało się pod wpływem ruchu więc uznałem, że jest niesprawna. Odesłałem do serwisu, ale tam mi powiedzieli, że jest sprawna - mimo to przysłali mi nową i teraz wszystko działa.
A dlaczego przestał działać tryb samouczenia - przez próby wyładowałem baterie i tego nie zauważyłem (szkoda gadać;) )
Tutoriale od Chińczyka przy okazji (ale to mniej więcej to samo co Tas opisywał)
http://www.soonwell.com/e...iring-Guide.pdf
http://www.soonwell.com/e...tudy-wiring.txt

lkuc18 - Wto 25 Mar, 2014

A mi wczoraj przyszedł nowy sterownik, na szczęście tym razem sprawny i teraz już jest git, jazda jest ostra :D .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group