To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - awaria kontrolera silnika roweru

adam - Pon 17 Mar, 2014

W zakładzie rtv powiedziano mi że sprawdzenie elementów zajęłoby ze trzy dni bo są pokryte żywicą i trzeba je skrobać a i tak nie wszystkie da się sprawdzić. Na allegro nie mogę takiego znależć bo chyba trzeba kupić jakąś sprawną używkę.
gienek333 - Pon 17 Mar, 2014

Może sprawdzić układ wejściowy impulsów z tego czujnika (bo od tego się zaczęło) zbliżenie magnesu mogło spowodować wyindukowanie wysokich napięć. Jeżeli masz miernik sprawdź diody przy podłączeniu tego czujnika.
tomson - Sob 05 Kwi, 2014

Ten sterownik jest trochę inny od popularnych sterowników .
Ma 4 podwójne drivery mosfetów IR2112 z których jest sterowane 7 mosfetów
ma 3 przewody prądowe z silnika i 1 cieńszy chyba z środka gwiazdy

cezol77 - Nie 09 Lis, 2014

Witam,2 mc temu zwarlem przewody do ladowania,silnik stracil moc,kreci albo i nie ,jest slabiutki.Probujac samodzielnie ,,naprawic,, spalilem manetke,podejzewalem ,ze to wina sterownika, a zaznaczam,ze jestem megalaikiem!elektrycznym.Kupilem od chinczyka zestaw -sterownik,manetki,panel lcd,podlaczylem to z trudnosciami i ,,,dalej to samo!
Chcialem jakos spaprawdzic w kilku zakladach elektr, i autoalarmy,jednak odmawiali mi pomocy .Rower mam 36v 500w,link co kupilem jest tu:
http://www.ebay.com/itm/3...E:X:AAQ:US:1123

Mam prosbe do kolegow,czy ktos z okolic Olsztyna podejmie sie proby naprawy oczywiscie platnej,z gory dzieki za wszelka pomoc,pozdrawiam cezary

Jacekelb - Pią 20 Mar, 2015

cezol77 napisał/a:
Witam,2 mc temu zwarlem przewody do ladowania,silnik stracil moc,kreci albo i nie ,jest slabiutki.Probujac samodzielnie ,,naprawic,, spalilem manetke,podejzewalem ,ze to wina sterownika, a zaznaczam,ze jestem megalaikiem!elektrycznym.Kupilem od chinczyka zestaw -sterownik,manetki,panel lcd,podlaczylem to z trudnosciami i ,,,dalej to samo!
Chcialem jakos spaprawdzic w kilku zakladach elektr, i autoalarmy,jednak odmawiali mi pomocy .Rower mam 36v 500w,link co kupilem jest tu:
http://www.ebay.com/itm/3...E:X:AAQ:US:1123

Mam prosbe do kolegow,czy ktos z okolic Olsztyna podejmie sie proby naprawy oczywiscie platnej,z gory dzieki za wszelka pomoc,pozdrawiam cezary


witam naprawione jak nie to zapraszam do elbląga.

edit tas (przecinki, kropki, pytajniki nie działają?):
Witam.
Naprawione?
Jak nie, to zapraszam do Elbląga.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group