To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Turnigy Accucel 8

lkuc18 - Sob 08 Mar, 2014
Temat postu: Turnigy Accucel 8
Witam wszystkich bardzo serdecznie ;p

zakupiłem tę ładowarkę http://hobbyking.com/hobb...?idProduct=7523 tj. Turnigy Accucell 8 i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak sprawdzić pojemność akumulatorka? Ściągnąłem instrukcję ale jest nizbyt czytelna dla mnie i nie mogę tego znaleźć.
Ponadto nie wiedzieć czemu nie mam gniazda USB... o co chodzi?

MixhaL - Sob 08 Mar, 2014

W skrócie to ładujesz na maxa a później rozładowywujesz oczywiście też ładowarka.
Adam Wysokiński - Nie 09 Mar, 2014

Ładowarka ładując i rozładowując pokazuje ile wepchała/wyssała z akumulatora. Wartość w mAh pokazywana jest w trakcie ładowania na wyświetlaczu. Poczytaj instrukcję i pobaw się nią troszkę to się nauczysz.
lkuc18 - Nie 09 Mar, 2014

Aha, ok, dzieki. Myslalem ze jest opcja sprawdzenia pojemnosci ot tak.
A wie ktos cos nt. tego gniazda USB?

JerzyZ - Nie 09 Mar, 2014

Przy jednym z wyrobów na HK spotkałem dwie wersje: z USB i bez USB (tańsza).
Być może i tutaj jest taka sytuacja. Wskazywałaby na to duża różnica cen:
http://hobbyking.com/hobb...Accucel-8+150W+
Co prawda zawsze europejskie są droższe - ale żeby aż tyle?
Z tekstu opisów nic nie wynika.

Dobraku - Nie 09 Mar, 2014

Tam czasem nie można przełączyć gniazda czujnika temperatury na tryb USB. ( właściwie to RS232 ) ale za pomocą przejściówki można łatwo przeskoczyć na USB, albo nawet odpalić bluetooth po dołożeniu interfejsu.
WojtekErnest - Nie 09 Mar, 2014

Sadze ze USB umozliwia zrzut na PC zapamietanych parametrow wielokanalowego ladowania/rozladowania
Ogniw i w tej cenie jest rowniez program do analiz i wizualizacji. Poza tym moze byc dostepna opcja zmiany firmware.

r2d2 - Nie 09 Mar, 2014

Nie mam co prawda oryginalnego turningy tylko jego klon, ale złącze o którym mowa można wykorzystać jako czujnik temperatury albo jako USB do kompa, przełacza się to w opcjach w menu ładowarki.
Oczywiście żeby korzystać z informacji w trybie USB (wyświetlać wykresy itp.) trzeba doinstalować sobie w PC odpowiednią aplikację.

Pozdro.

lkuc18 - Nie 09 Mar, 2014

No tak, już poczytałem w instrukcji o tym. Dziwna sprawa z tym portem ale nie ważne już.
Dzięki za pomoc.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group