To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Oznaczenia pinów na PCB sterowników

KonraL - Czw 07 Lut, 2019

Witam

Mam małe pytanie. Zamówiłem kontroler z wyświetlaczem (aliexpress). Problem jest z uruchomieniem. Przydałaby się rozpiska padów z płytki( a właściwie wyjaśnienie :wink: ).
Link do Ali

Na płytce są następujące pady:
XC-1 -
XC -
JZ2 -
VK+ - niebieski - na logikę to plus do podania na kontroler, ale nie wiem czy 5V czy 36V (Dlatego pytam)
LED - zielony (nie wiem za bardzo do czego, może oświetlenie z przodu bo w opcji wyświetlacza jest)
P2 -
TA - biały - ? -chyba komunikacja z LCD
TB - żółty - ? -chyba komunikacja z LCD
BKL - brązowy - hamowanie jakieś.
BKH - (niewyprowadzony) pewnie hamowanie
P26- (niewyprowadzony)
SL1- (niewyprowadzony)
GND0- (niewyprowadzony) na pewno minus, ale dlaczego z zerem?
SP- chyba do podpięcia "przepusnicy"
+5V0 - (niewyprowadzony)
SA,SB,SC, - sygnały od czujników z silnika.
VB+ - plus akumulatora
VB- - minus akumulatora
?PAU? lub ?PZU? - szary przewód- nie mogę na płytce odczytać bo nadruk niewyraźny.

Liczę że ktoś da radę pomóc nowemu ;) 'W załączniku foto kontrolera i instrukcja wyświetlacza.

slow - Czw 07 Lut, 2019

Cytat:
Problem jest z uruchomieniem.

Jaki problem?
Rozpiskę masz w aukcji do której dałeś link.
Jeśli po podłączeniu zgodnie z nią nie działa to pewnie uszkodzony więc możesz spór na ali założyć.

KonraL - Pią 08 Lut, 2019

Podłączone zgodnie, zasilania na pewno ok. Chciałem się dowiedzieć odnośnie sygnałowych bo kolory, a to co na rysunku w aukcji się odrobinę różni, a pady na sterowniku raczej nie kłamią.
borsuk - Wto 12 Lut, 2019

KonraL napisał/a:
Podłączone zgodnie, zasilania na pewno ok. Chciałem się dowiedzieć odnośnie sygnałowych bo kolory, a to co na rysunku w aukcji się odrobinę różni, a pady na sterowniku raczej nie kłamią.

Udało się? Link do instrukcji wyświetlacza nie działa, czy to był LCD? Ten kontroler nie ma samonauki i może stąd problem. Poza tym oznaczenie "motor" na wyprowadzeniach na rozpisce jest niejednoznaczne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group