To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Turnigy 20C 5000mAh hardcase są tymczasowo out of stock w HK

xokox - Pią 04 Kwi, 2014
Temat postu: Turnigy 20C 5000mAh hardcase są tymczasowo out of stock w HK
Cześć wszystkim.

Właśnie zdałem sobie sprawę że wymienione w tytule baterie mogą być przez jakiś czas niedostępne, a sezon rowerowy się powoli zaczyna. W związku z powyższym mam takie pytanie, czy istnieje jakaś godna polecenia alternatywa? Szukam czegoś w podobnym przedziale cenowym. Chcę zbudować ogniwo 16s3p.

tas - Pią 04 Kwi, 2014

W kategorii Cena/Jakość nie mają żadnej alternatywy, więc jeśli wybór padł na LiPo - lepiej zaczekać na dostawę.
gienek333 - Pią 04 Kwi, 2014

Pytanie o żywotność tych aku, przy łagodnym użytkowaniu (do 2 C) max. Jakie jest napięcie na w pełni naładowanym przy obciążeniu 2C i jeżeli rozładujemy go do 3V prądem 2C zrobi się ciepły?
tas - Pią 04 Kwi, 2014

Ciepły znaczy się temp poniżej 45st?
Tyle to by trzeba było 10c chyba. Pamiętam, że jak w swoim kiedyś rozładowywałem 10-11c (16s1p) to były właśnie tylko trochę ciepłe.

gienek333 - Sob 05 Kwi, 2014

45° to trochę dużo, czy ktoś wie ile cykli to wytrzymuje, pytam bo jestem bardziej od samochodów, a tam trzeba więcej niż 3-4 zestawy :wink: Ciepły to pow. 30°, a dla mnie "delikatna" to niezauważalna zmiana temp.
tas - Sob 05 Kwi, 2014

Ja nie wiem, nie testowałem pod tym kątem. Aku były lekko ciepłe i nic więcej. Być może był to efekt ciepła od przewodów, po których nie mała moc idzie po tej plątaninie.

Żywotność jest różnie oceniania. Przy bajkowym obciążeniu to tak między 400-800 cyklami się spotyka informacje po forach. Potwierdzają to obserwacje w praktyce.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group