To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Ciekawa konstrukcja all-in-one

JeromeBaldino - Czw 29 Maj, 2014
Temat postu: Ciekawa konstrukcja all-in-one
Znalazłem coś takiego.

Ciekawa konstrukcja - film youtube

Konstrukcja wygląda bardzo ciekawie - zwłaszcza, że w 3 minuty wymieniamy koło i mamy zwykły rower :) Sposób uruchamiania napędu też ciekawy - uruchamiany przez nacisk na pedały.

MARCIN - Czw 29 Maj, 2014

Jeśli mamy dobrze przemyślaną konstrukcję baterii, to w podobnym czasie możemy zamienić każdego elektryka w bezsilnokowca. Przynajmniej mnie niewiele czasu zajmuje wymiana tylnego koła.
Wydaje się, że podobne rozwiązanie było zastosowane w piaście Sanyo CMU-1. Wewnątrz był czujnik kontaktronowy i - dodatkowo - czujnik indukcyjny. Siła wspomagania ponoć zależała od siły nacisku na pedały i przy mocnym nacisku podczas ruszania mogło nawet dojść do wyjechania roweru spod jeźdźca :smile: .

JeromeBaldino - Pią 30 Maj, 2014

Mi się bardzo podoba koncepcja zamknięcia wszystkiego w jednym komponencie - w tym przypadku w kole. Poza prostym montażem/demontażem jest to rozwiązanie idealne dla "typowego" użytkownika który nie za bardzo zna sie na elektronice. Jakby na to nie patrzeć dla dużej grupy ludzi nawet rozpięcie jednego konektora to już wyższa szkoła jazdy.

A tutaj jest super, brak manetki, sterownika, kabli, baterii. Po prostu zakładasz koło i jedziesz. Fajne rozwiązanie na hamowanie regeneracyjne. Świetne rozwiązanie dla osób starszych które potrzebują prostego środka transportu. Pytanie tylko ile coś takiego będzie kosztowało. Na kickstarter jest coś bardzo podobnego za 550USD czyli ~1700zł.

Patriko - Wto 03 Cze, 2014

Można już nawet kupić coś bardzo podobnego:
http://allegro.pl/elektry...4298170776.html

JeromeBaldino - Wto 03 Cze, 2014

Fajne i względnie niedrogie. Ciekaw jestem jak się na tym jeździ :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group