To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Dziwne zachowanie przy ładowaniu...

JeromeBaldino - Pon 23 Cze, 2014
Temat postu: Dziwne zachowanie przy ładowaniu...
Cześć, napotkałem na oto taki problem z moim pakietem 16s2p (z pakietów Tuningy 4s 5000Ah). Do ładowania używam dwóch ładowarek Imax B8+ oczywiście na oddzielnych zasilaczach. Ładowanie odbywa się przez port DB25.

Na celach 3 i 4 z pierwszego 8-pakietowego układu LIPO alarm wyświetla mi po naładowaniu 4,11V i 4,30V. Ładowarka widzi podczas ładowania na tych celach 4,20V. Podczas ładowania co jakiś czas na chwilę pojawiają się wartości 4,11 + 4,3V ale znikają i wraca 4,2V. Wydaje mi się, że przez to ładowarka przeładowuje jeden z pakietów do niebezpiecznego napięcia 4,3V

Czym to może być spowodowane ?

Pozdrawiam

tas - Pon 23 Cze, 2014

Po zakończeniu ładowania weź w rękę multimetr i zmierz napięcia cel potwierdzając czy faktycznie dochodzi do przeładowania.
To niestabilne napięcie może być oznaką awarii ładowaczki i trzeba to wykluczyć/potwierdzić.

toft - Pon 23 Cze, 2014

Miałem podobnie w turnigy 8s. Jeden z rezystorów balansujących się chyba kończył?
Nostusek - Pon 23 Cze, 2014

tas napisał/a:
To niestabilne napięcie może być oznaką awarii ładowaczki i trzeba to wykluczyć/potwierdzić.


Albo braku właściwej kalibracji ładowarki...
Mnie Imax przy jednym ogniwie na małym prądzie ładowania pokazuje dobrze a przy wyższym zawyża napięcie dla odmiany. Tak to jest z tanimi ładowarkami tłuczonymi na masową skalę. Gdyby każda jedna miała indywidualnie robioną kalibrację to po pierwsze była by droższa a po drugie byś jej pewnie nie kupił..

Oto dowód że mój Imax też świruje...
https://www.youtube.com/w...AJGPjHdqtKSxBKA



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group