To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - RS485 <-> Bluetooth

tas - Nie 13 Lip, 2014
Temat postu: RS485 <-> Bluetooth
Ludkowie, jak podłączyć taki Bluetooth HC-06:


http://www.ebay.com/itm/200924726178
...do magistrali RS485 (2 przewody - RX i TX)?

Czy potrzebne jest takie coś?


http://www.ebay.com/itm/M...i-/251557213735

ElSor - Nie 13 Lip, 2014

W opisie blutacza jest, że przyjmuje sygnały TTL, więc to 2gie nie jest potrzebne, jeśli podpinasz to do procka. Upewnij się czy masz na porcie sygnały 0-5V czy -12 do 12V.
tas - Nie 13 Lip, 2014

Tam idzie 5V sygnał - procek ma wypuszczone 2 przewody RS485, po których idzie komunikacja przez adapter na USB i to działa. No i właśnie do tej linii chce podłączyć bt.
Czyli wystarczy, że zrobię tak:

... i zadziała? :shock:
Coś to za prosto brzmi :P

ElSor - Nie 13 Lip, 2014

Moduły tego typu są po to, żeby było prosto :razz:
tas - Nie 13 Lip, 2014

Ha, działa!
Co dzień się człowiek dowiaduje takich dziwów, że hej :)


Anonymous - Nie 13 Lip, 2014

Poprosimy o szczegóły :) )
s_ice - Czw 17 Lip, 2014

Też zapodałem sobie taki modulik BT tylko HC-05. Czytałem ,że linie RX i TX nie powinno się podłączać (pull-up) do 5V, więc zasiliłem procka z modułem z napięcia 3.3V i śmiga. Może przeszedłbym na zasilanie 5V tylko nie wiem czy się nie uszkodzi jak pull-up'y podciągnę do 5V.

Tas jak to robiłeś? obniżałeś napięcia dla podciągania linii RX i TX? Czy ciągnąłeś do 5V?

tas - Czw 17 Lip, 2014

Podłączyłem pod +5V, masy wspólne. Najtrudniej jest ustawić komunikacje bo trzeba podłączyć moduł i zaprogramować mu komendy do np odpowiedniej prędkości żeby się ze sterownikiem komunikowało
sietaz - Czw 17 Lip, 2014

Rozumiem, że możliwość zastosowania tego modułu daje ten sterownik FOC. Czy możliwość programowania sterownika na wypadzie ma jakieś praktyczne zastosowanie czy to sztuka dla sztuki?
tas - Czw 17 Lip, 2014

W/g mnie konfiguracja po BT na telefonie to coś niesamowicie praktycznego. Można sobie robić coś ala szablony i dostosowywać parametry do trasy. Inaczej ustawiony sterownik na asfalt i maksymalizację zasięgu, inaczej ustawiony na teren i potężny moment do dyspozycji.
s_ice - Czw 17 Lip, 2014

Oki będę robił próby na 5V. Póki co nie miałem potrzeby zmieniać prędkości transmisji więc komunikuję się na ustawieniach fabrycznych. Ten program na telefon to dołączają do sterownika czy samemu trzeba sobie napisać? ;-) Czy to jest może sinusoidalny sterownik? czekam na dostępność takiego sterownika :-) chcę taki do mojego roweru założyć.
Fajnie by było, komputerek pokładowy na Bluetooth (dopiero powstaje) i konfiguracja sterownika też po bluetooth, jak dla mnie rewelacja :-)

tas - Czw 17 Lip, 2014

No one ogólnie to są dostępne, ale to nie jest tanie urządzenie (~999zł - model SVMC060080), z uwagi na to, że to raczej taka dość wyższa półka sterowników dla ebajków.
On jest nie tylko sinus, ale i wykorzystuje algorytmu FOC i takie tam.

Dobraku - Pią 18 Lip, 2014

Ja sobie dorzuciłem moduł BTM222 do ładowarki Imax teraz moge sobie biegać po domu z lapkiem i na bierząco widzieć w logview na jakim etapie mam ładowanie
WojtekErnest - Pią 18 Lip, 2014

Dobraku napisał/a:
Ja sobie dorzuciłem moduł BTM222 ...

No to jeszcze (jakiś) interface do napiec 10S aku i na smartfonie/tablecie mozna widziec bezprzewodowo co kazdy segment 'przeżywa' przy docisnięciu gazu :-)

sietaz - Pią 18 Lip, 2014

Generalnie to widzę, że użytkownicy pomysłami wyprzedzają producentów.A gdyby tak pójść krok dalej i mieć aplikację w telefonie pokazująca stan ładowania poszczególnych cel z opcją "shutdown charger/s" gdyby nastąpiła awaria ładowarki. Nie powinno być to drogie Ani skomplikowane, a myślę że wielu chciało mieć ten spokój ducha i ładować nie będąc w pobliżu pakietu. Niestety jestem póki co za cienki w te klocki aby widzieć jak się do tego nawet zabrać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group