To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - BMS funkcja RESETU

tas - Sob 07 Lut, 2015

Ta, powyższa rada się zdezaktualizowała wraz z nowymi modelami BMSów, których już się nie da resetować w taki cwany sposób.
Odłączanie BMSa od minusa baterii może spowodować w pewnych specyficznych sytuacjach uszkodzenie owego BMSa.

Za to jest sposób z rezystorem 100R chyba. Niektórzy mają taki przycisk podłączony do resetowania BMSa podłączając masę na złącze ładowarki. Ale jak to się sprawdza to nie wiem, nie używam takiego rozwiązania :)

Lepiej usuń ten bezpiecznik z tamtego miejsca i przesuń miedzy BMSa, a sterownik.

ajs - Sob 07 Lut, 2015

tas napisał/a:
Ta, powyższa rada się zdezaktualizowała wraz z nowymi modelami BMSów, których już się nie da resetować w taki cwany sposób.
Odłączanie BMSa od minusa baterii może spowodować w pewnych specyficznych sytuacjach uszkodzenie owego BMSa.

Za to jest sposób z rezystorem 100R chyba. Niektórzy mają taki przycisk podłączony do resetowania BMSa podłączając masę na złącze ładowarki. Ale jak to się sprawdza to nie wiem, nie używam takiego rozwiązania :)

Lepiej usuń ten bezpiecznik z tamtego miejsca i przesuń miedzy BMSa, a sterownik.


Dałem bezpiecznik między bms a sterownik na minusie i....DZIAŁA :-) Pytanie czy takie resetowanie bmsa nie zaszkodzi któremuś elementowi ebajka ? ;-)

tas - Sob 07 Lut, 2015

Magia waćpan :P

Pstrykanie ale za BMSem (połączenia BMSa z baterią nie ruszamy) nie powinno dawać negatywnych skutków poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami typu wypalanie styków bezpiecznika czy impuls EMP resetujący wskazania Pikacza :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group