To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Programy do rejestracji wlasnych tras rowerowych

WojtekErnest - Sob 09 Sie, 2014
Temat postu: Programy do rejestracji wlasnych tras rowerowych
Pochwalcie się czy i jakich programów na Androida używacie do rejestracji swoich przejażdżek rowerowych.
interesuje mnie kilka kwestii
-współpraca z Google maps
- zapis trasy na urządzeniu i sieci rozproszonej
- export pliku do innych -jakich programów
- ogólna opinia, wady itp

tas - Sob 09 Sie, 2014

Endomondo ale to kiepski program, im dłużej używałem tym mniej mi pasował. Na przykład fałszuje dystanse, bo ma odświeżanie pomiaru co 5 czy 10sek. Widać to jak koślawo rysuje mapki trasy. Przy porównaniu z normalnym śledzeniem na takiej samej trasie mogło być nawet ponad 5% rozjazdu (zaniża zależnie jak kręta to trasa)
Jakąś alternatywą jest navime.pl, ale z kolei ich program na androida to porażka (nie intuicyjny, opcje pochowane po menu, wysypuje się itp itd). Trzeba mieć do niego dużo cierpliwości.
Tak źle i tak niedobrze :)

irrs - Sob 18 Kwi, 2015

Ja używam "kreckm" od allegro, ale dlatego że:

1. Allegro zlicza kilometry i dla miast o największym ruchu stawia stylowe stojaki. Ilość stojaków w danym miejscu proporcjonalnie do pokoananych kilometrów przez mieszkańców:



2. Można wygrać nagrody. Ja wygrałem plecak. Słyszałem, że ktoś rower.
3. Można wybrać aktywność: "rower elektryczny"

Jako tracker aplikacja dość słaba, ale polecam z ww powodów.

Link dla androida

WojtekErnest - Sob 18 Kwi, 2015

tas napisał/a:

Jakąś alternatywą jest navime.pl, ale z kolei ich program na androida to porażka

Navime sie b poprawil. Uzywam go w zasadzie prawie przy kazdej jeżdzie. A potem mozna wyeksportowac trase do endomondo.

Yin - Sob 18 Kwi, 2015

Cykledroid. Stabilny, i daje sporo danych np prędkość średnią brutto i netto, przewyższenia max min itp. Do nawigowania po mniej znanej trasie Treckbudy albo Syngic.
tumich - Sob 18 Kwi, 2015

Ja dodam od siebie program Cascarun. Najlepszy wg mnie z których testowałem, ale nie wiem czy jest dostępny na inne platformy niż BlackBerry. Działa w oparciu o kilka map do wyboru.
graziano - Nie 19 Kwi, 2015

Dla mnie navime, nie miałem z nim żadnych problemów. Intuicyjny, nic nie pochowane, nigdy mi się nie wysypał :) Na samsungu za złotówkę śmigał aż miło.
JerzyZ - Nie 19 Kwi, 2015

Mam telefon bez androida (Samsung/BADA), więc robię tak:
1. w Navime wybieram "Nowa aktywność" / "dodaj ręcznie", i dodaję mapę (opcja pieszo).
W tej sytuacji niby mam zarejestrowaną trasę, ale mimo wpisania czasu wlicza się ona do podsumowania tylko jako długość, bez zmiany łącznego czasu. A do aktywności fizycznych nie wlicza się wcale.
2. Eksportuję plik .rte - i za pomocą Notepada++ oraz Excela przerabiam go na .plt (zakładając prędkość jazdy np.20km/h); następnie importuję plik do Navime, a poprzednią wersję trasy kasuję.

Jest to kilka minut zajęcia. Gdyby ktoś chciał spróbować tej metody, chętnie udostępnię makra i arkusz z formułami.

WojtekErnest - Nie 19 Kwi, 2015

graziano napisał/a:
Dla mnie navime, nie miałem z nim żadnych problemów.

Tracker Navime jest lekki, zdecydowanie stabilniejszy na Androida niz Endomondo. Nie wywala sie nawet gdy równoczesnie prowadzę rozmowy komórkowe lub przez SKYPE czy UPCPHONE.

irrs - Nie 19 Kwi, 2015

Za to do wrzucenia śladu gpx do nawigacji polecam osmand bazujacy na openstreetmap. Można wrzucić sobie gpxa ściągniętego z internetu i nawigacja poprowadzi tym szlakiem.
NocnyPtak - Sob 09 Maj, 2015

A ja używam "Moje trasy".
Bardzo prosty, ale mnie wystarcza.

irrs - Wto 14 Lip, 2015

Funkcja kreatora tras w google maps:
Google Mapy: zaplanuj trasę na komputerze i wyślij na urządzenie mobilne

WojtekErnest - Wto 14 Lip, 2015

Komentarze wskazują że szczególnie dla naszego obszaru to lipa...
cyt "Nie ma takiej opcji wysylania trasy. Ktos nie doczytal chyba, mozna wyslac tylko wybrany punkt na mapie."

irrs - Wto 14 Lip, 2015

Najpierw chciałem się podzielić, a kiedyś tam wypróbować. Pozostaje śledzić czy coś się dzieje w tym temacie dla naszego regionu.
Pykacz - Wto 14 Lip, 2015

Navime pięknie wyrysował moją ostatnia trasę mimo że byłem nieprzytomny i w karetce. Dobra apka .Polecam każdemu .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group