To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Schemat regulatora silnika 24VDC

Anonymous - Śro 28 Lut, 2007
Temat postu: Schemat regulatora silnika 24VDC
Witam forumowiczów

Mam prośbe czy ktoś ma schemat kontrolera na lm339 na napięcie 24V. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by go wrzucił, jeszcze lepiej gdyby była do tego płytka :-) . Z góry dziekuje

Pozdrawiam

Anonymous - Sob 10 Mar, 2007

Szkoda że nikt mi nie podał jakiegoś konkretnego linka do schematu ale w sumie wyszło na dobre :) Zrobiłem sam prosty kontroler na LM324 nie ma tam niestety zabezpieczenia przed poborem zbyt dużego prądu przez silnik ale to nie problem bo chyba kazdy wie co robi. Testowałem go na silniku BOSH GPA 24V 750W :) . Całkiem fajnie to śmiga. Pracuje jeszcze nad lepsza liniowością manetki gazu bo zbyt płynnie nie sa regulowane obroty silnika. Chyba problem leży po stronie progów napięcia. Choć manetka jaką dostałem nie wiem czy sie w pełni dobrze zachowuje bo podająć na nią 5V na wyjściu manetka na 0 na wyjściu daje 0,86V a na fula 4,7V. Zresztą za jakiś czas wrzuce schemat może ktoś podrzuci jakieś ciekawsze koncepcje do tego schematu :wink: Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group