To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kupię, zamienię, szukam - kupie silnik 3 KW 48v + sterownik

Saku - Śro 08 Paź, 2014
Temat postu: kupie silnik 3 KW 48v + sterownik
Witam,
ma ktos moze do sprzedania taki zestawik jak w opisie?
A moze namiary gdzie za w miare normalne zety moge zakupic?
Pozdrawiam

tas - Śro 08 Paź, 2014

12kw znamionowo czy szczytowo? :>
Silnik typu hub?

Mechano - Czw 09 Paź, 2014

Przy tej mocy 48V to troche niskie napiecie i bedzie ogromny prad. Moim zdaniem lepiej szukac silnika na wyzsze napiecie np 84V.
Saku - Czw 09 Paź, 2014

Wymyslilem ze zrobie z kosiarki ciagniczek typowy do ciagania przyczepki z drewnem i Odsniezania. Co myslicie?
Adam Wysokiński - Pią 10 Paź, 2014

Pomysł dobry. Taki ciągnik to nie musi mieć dużej prędkości. Daj duże przełożenie i będzie spoko przy mniejszej mocy. Może około 5kW?
gienek333 - Pią 10 Paź, 2014

Zgadzam się z Adamem 12kW to bardzo dużo. Dla przykładu melx (mały) masa 560kg plus ładunek wyjedzie pod każdą górkę-silnik 1.6 kW. Wna 1320 dwa silniki 2,5 kW masa własna 2t, dmc 3,5t oraz możliwość ciągnięcia przyczepy, lub przyczep http://allegro.pl/turysty...4651590380.html
Saku - Nie 12 Paź, 2014

Nie no wiadomo ze chcialem zrobic przelozenie na moc tylko mialem obawy ze mimo tego bedzie malo przy slabym silniku. Mowicie ze takie cos styknie?
http://allegro.pl/silnik-...4612264051.html

Pir-serwis - Sob 25 Paź, 2014

Ja bym nie inwestował w cos takiego.
Jak poczytasz opisy to tak jakby te ich regulatory nor miały ograniczeń prądu i były jednorazowe. Silniki tez jakieś tuningowane.
Kup z wózka czy pompy i tysiąca ze sterownikiem nie wydasz i raczej nie do zdarcia.

rarek - Pon 03 Lis, 2014

Moc dość duża patrząc na zastosowanie.
Silnik ~4kW będzie z 1k tańszy.

rarek - Śro 05 Lis, 2014

Jak postępy w projekcie?
Saku - Pon 17 Lis, 2014

Traktorek czeka na uzbrojenie ktorego brak.
Ponawiam ogloszenie.
KUPIE SILNIK 3KW NAJLEPIEJ ZE STEROWNIKIEM :sad:
36,48V

rarek - Śro 19 Lis, 2014

Jakie obroty?
Jakie max wymiary się mieszczą?

adam4x - Nie 23 Lis, 2014

Rozważ zastosowanie dwóch silników z Magmy (1 kW/48V). Wg moich doświadczeń silnik taki w stanie fabrycznym nie może pracować z mocą trwałą nawet 500 W - po prostu się grzeje. Jeśli jednak go nieco przerobimy (powiększenie otworów wentylacyjnych w aluminiowych pokrywach silnika i usunięcie siatek z powyższych otworów) i zastosujemy zewnętrzne chłodzenie (wentylator komputerowy dużej mocy - minimum kikanaście watów) można z takiego silnika "wyciągnąć" prawie 2 kW (mocy elektrycznej) czyli ok. 1,5 kW trwałej mocy mechanicznej. Mój silnik testowałem prądem ok. 45 A z czterech żelówek (12V/20Ah) przez kilka minut - do momentu spadku napięcia na akumulatorach do 38 V (silnik obciążałem wentylatorem przemysłowym). Przy takim obciążeniu obroty wynosiły 3000 obr./min. Silnik robił się ciepły, ale nie gorący. Ponieważ przy tak dużym obciążeniu nowe akumulatory wystarczały na kilka minut pracy (jak dobrze pamiętam ok. 8 min.), mój pomiar nie jest do końca miarodajny (uważam, że tak próba powinna trwać ok. 30 min. żeby mieć pewność, że temp. silnika się ustabilizowała i dalej nie rośnie). Zawsze można zastosować mocniejszy wentylator. Uważam, że warto poeksperymentować, gdyż silnik taki kosztuje 199 zł, a sterownik do niego 99 zł. Kiedyś, na tutejszym forum wyczytałem, że sterowniki te wytrzymują nawet prąd zwarcia - podczas moich prób sterownik nie zrobił się nawet ciepły.
Anonymous - Nie 23 Lis, 2014

Coś jest z tymi silnikami. Kiedyś przewoltowałem taki sinik 500W z 24V do 36 i nie był specjalnie gorący. Przewoltowałem silnik 500W 36V do 48 i grzał się jak głupi. Dopiero dorzucenie wiatraka trochę pomogło.
MARCIN - Nie 23 Lis, 2014

A sprawdzaliście, jak zachowuje się komutator? Jakieś większe iskrzenie, wypalanie działek?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group