To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Rama Full pod E-BIKE za 600 Euro!

tumich - Czw 16 Paź, 2014
Temat postu: Rama Full pod E-BIKE za 600 Euro!
Na Ukrainie pomimo wojny z Rosją powstają ciekawe projekty rowerów.
Jednym z nich jest zrobiona przez grupę zapaleńców E-bikerów.
Cena ma oscylować w granicach 6 tyś $ za cały rower.
Nawiązałem kontakt z pomysłodawcą i zaoferował się sprzedać ramę za 600 Euro. Za kilkanaście $ można mieć dodatkowo fajny voltomierz jak na zdjęciu.
Kolor do wyboru. Może gdyby było więcej zamówień może zszedł by jeszcze z ceną. Wkrótce ma być jego projekt na kickstarterze. Twierdzi, ze rama jest bardziej wytrzymała od Qulbixa Raptora.
Link do jego projektu na forum: http://endless-sphere.com...pic.php?t=61259






Eryk1000 - Czw 16 Paź, 2014

Rama bardzo ładnie wygląda, cena też nie jest wygórowana. Ciekawe co z tego będzie :)
MixhaL - Czw 16 Paź, 2014

Bardziej wytrzymała bo na ramie a nie konstrukcja samonośna. To tak ajkby porównać osobówkę do terenówki.
Najlepsze że jest jeszcze lżejsza od qulbixa.

tumich - Czw 16 Paź, 2014

Cena po negocjacjach spadła do 580 Euro.
Patriko - Czw 16 Paź, 2014

Wygląda super ;) no i cena bardziej przyziemna, to ile ona waży? bo nie mogę się doszukać?
MixhaL - Czw 16 Paź, 2014

coś koło 9kg
ap0f1s - Pią 17 Paź, 2014

Cena według mnie nie jest zła. Może taniej będzie przy większym zamówieniu:P Biore od razu dwie:P
sietaz - Pią 17 Paź, 2014

Kozacka rama - dla mojego gustu numer jeden jeden z tego co już widziałem. Kiedy ewentualnie chcesz ją ścigać?
Pykacz - Pią 17 Paź, 2014

Jak dla mnie to cosik korby za bardzo pod brodą . Do jazdy jako motorowerem to OK ale jakby do jady bardziej rowerowej to dla wysokich ludków już nie bardzo .
sietaz - Pią 17 Paź, 2014

Kwestia dobrania dampera myślę
Pykacz - Pią 17 Paź, 2014

sietaz napisał/a:
Kwestia dobrania dampera myślę

Myślę że raczej konstrukcji (punktu mocowania korb) . Mam to samo w swojej ramie . Jak dam krótszy damper to fakt korby pójdą w dół i siodełko mogę dać wyżej i z nogami będzie prawie OK. Ale tylko prawie bo przez to pójdą do przodu i to samo z przednim kołem (pochylenie główki ramy się zmieni . Ten problem to akurat najlepiej moim zdaniem ma rozwiązana rama Qulbix Raptor 140.

tumich - Pią 17 Paź, 2014

Ile osób by było chętnych na zakup ramy w tym momencie?
Tu jakiś filmik z użyciem tego kawałka stali: https://m.youtube.com/watch?v=OOuH2544c9A

toft - Pią 17 Paź, 2014

NIe chciałbym bym uprawiać krytykanctwa ale patrzę na wysyp tych pseudorowerowych konstrukcji i niestety sąto motorki z pedałami. Generalna zaleta to miejsce na aku. Wady cóż kto jeździ w nieco bardziej ambitnym terenie widzi je gołym okiem. Z tych wszystkich ram najbardziej podoba mi się w sumie Polska. Mam na myśli geometrię. Cóż cenąza to jest oczywiście mniej miejsca na aku. Pewnych spraw sie nie przeskoczy
Adamo - Pią 17 Paź, 2014

Czy możesz rozwinąć temat geometrii ? :smile:
MixhaL - Pią 17 Paź, 2014

dowiedz się więcej danych tecchnicznych, jakieś rysunki, parametry, jaki koszt dostawy itp
Bez tego ciężko będzie komuś się zdecydować na ramę



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group