To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Sposób na zimne łapki :)

tas - Nie 30 Lis, 2014
Temat postu: Sposób na zimne łapki :)
Dzisiaj pogoda wspaniała więc wybrałem się leśne i górskie zakamarki, jakieś marne -5st i myślałem, że mi palce odpadną z zimna :P Trzeba było skrócić wypad z takiego błachego powodu...



Zarzućccie jakimś sprawdzonym patentem na ciepło w dłonie. Sprawdziłem już kilka rękawiczek (ale nie przeznaczonych stricte na rower) z membranami pokroju SoftShell, Thinsulate i innymi markowymi i wytrzymują góra 10-15 min komfortu. Po prostu je przewiewa na wylot :(

Znacie jakieś dobre rozwiązanie tego problemu?

Anonymous - Nie 30 Lis, 2014

Jazda bez trzymanki? ;)
Patriko - Nie 30 Lis, 2014

Hmm... to + kilka paluchów 18650 i mamy podgrzewane łapki, można nawet rozbudować system grzewczy o siedełko :mrgreen:
tas - Nie 30 Lis, 2014

No właśnie już zmajstrowałem prototyp, działa zajebiaszczo. Nawet za bardzo, muszę popracować nad regulacją :)
bloodyopel - Nie 30 Lis, 2014

A może po prostu zaadoptować crossowe handbary? wiadomo najbardziej ziębi sam przepływ zimnego powietrza
scale - Nie 30 Lis, 2014

http://endurastore.pl/rekawiczki,33,0.html
tutaj porównanie kilku modeli od Endury, choć odczuwanie zimna to dość indywidualna sprawa. na zimniejsze temperatury lepiej sprawdzają się rękawice 1/2 palcowe

leoxxx - Nie 30 Lis, 2014

Patriko napisał/a:
Hmm... to + kilka paluchów 18650 i mamy podgrzewane łapki, można nawet rozbudować system grzewczy o siedełko :mrgreen:


Ile wytrzyma z 3x18650 ewentualnie 6x18650 i czy 11.1V to nie za mało, rozumiem, że będzie dawać troszkę mniej ciepła.


Mam ten sam problem, radze sobie przez założenie drugich rękawiczek z polara ^^ . Zdaje egzamin do 10km. ok 25minut. Potem zaczyna być zimno ale jeszcze do wytrzymania.

tas - Nie 30 Lis, 2014

15-20W na chwyt jest idealnie :D
Zatem trzeba by 12V 3A, co daje prawie 2h grzania na 1 pakiecie lipo.
Zrobiłem eksperymentalną instalację, przetestuję kilka dni jak to działa.

Poza tym alternatywą jest własnie 2 pary rękawiczek, ale między nimi latexowe białe. To by się sprawdziło na zimny wiatr chyba.

Adam Wysokiński - Nie 30 Lis, 2014

Podgrzewane manetki są super. Jeździłem motocyklem z podgrzewanymi i polecam. Wydaje się to dość oczywiste, jest dosyć prądu.
Yin - Pon 01 Gru, 2014

Ja zakładam rękawiczki skórzane które chronią przed wiatrem a na nie rękawiczki polarowe które trzymają ciepło. Do tego ogrzewacze chemiczne wielorazowe ( są teraz w lidlu) na wypadek jakiś napraw gdzie trzeba mieć odsłonięte dłonie.
Anonymous - Pon 01 Gru, 2014

Adam Wysokiński napisał/a:
Podgrzewane manetki są super. Jeździłem motocyklem z podgrzewanymi i polecam. Wydaje się to dość oczywiste, jest dosyć prądu.

Mnie się ręce nie ziębią od manetki, tylko od wiatru owiewającego rękę z zewnątrz. Co da podgrzewanie manetki?

tas - Pon 01 Gru, 2014

Manetka ma np 45st (lub więcej, zależnie jak sobie wyregulujemy) i to grzeje dłonie.
Anonymous - Pon 01 Gru, 2014

Od strony wewnętrznej, a z zewnątrz nadal hula wiatr.
Najlepsze ocieplenie rąk, to kobiece uda ;)

Rafał - Pon 01 Gru, 2014

Mi póki co wystarczają zwykłe polarowe rękawiczki. Tak do -5 przez 11,5km czyli 20min da się wytrzymać. Choć ideałem się wydają dwe pary polarowe i skórzane.
Adam Wysokiński - Pon 01 Gru, 2014

Naprawdę zeeltom, wiem co mówię bo jeździłem. Jak trzyma się coś gorącego w łapce to nie marźnie. A na zlocie mi pokażesz jak kierujesz słonecznikiem trzymając ręce między udami kobitki. :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group