To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Miniatura pojazdu słonecznego SOLAR POWER ;)

Anonymous - Wto 20 Sty, 2015

Układ napędowy dziś zmontowałem. Teraz trzeba ten widelec połączyć z ramą roweru i zrobić podwozie z tyłu. Do maja jest czas ;)






Anonymous - Pon 09 Lut, 2015

Mam już materiały na ramę. Można brać się za cięcie i spawanie ;)


sietaz - Pon 09 Lut, 2015

A liczyłeś kiedyś ile byś na wadze zaoszczędził stosując alu?

Ja wiem, koszt alu, znalezienie dobrego stopu i spawanie to same problemy

Anonymous - Pon 09 Lut, 2015

Wiem, że alu jest dużo lżejsze, ale na wadze specjalnie mi nie zależy. Mając doświadczenie z poprzednim pojazdem, gdzie spawanie kosztowało mnie około 500 zł, nie licząc aluminium, to tu mam materiału za 70 zł i pospawam sobie sam. Spawarkę i elektrody na szczęście jeszcze mam ;)
Robię z tego, na co mnie stać ;)

JerzyZ - Pon 09 Lut, 2015

Zeeltom, masz słuszną rację :wink:
Jeżeli nie przewidujesz noszenia pojazdu (na piętro, do pociągu) - te kilka kg naprawdę nie robi różnicy. Lepiej odchudzić kierowcę :mrgreen:

Anonymous - Pon 09 Lut, 2015

Z tym może być gorzej, ale mam nadzieję, że na wycieczki po okilcy ja będę jeździł dużym słonecznikiem, a żona (lżejsza ;) ) małym ;)
Zobaczymy w praniu :)

sietaz - Pon 09 Lut, 2015

Bo tak dłużej poczytałem o słoneczniku i gdyby tak zrobić go z alu dać aku lion i opcjonalnie zdjąć z wagi kierownikowi (największe koszty i nakłady pracy) to taki pojazd miałby już parametry z wyższej półki.

Koszt wzrósł by i to znacznie, ale tak tylko teoretyzuje jaki może być słonecznik v3

Anonymous - Wto 10 Lut, 2015

Masz rację, że tak można zrobić i nie było by to głupie. W pierwszym słoneczniku poszedłem na całość o tyle, że widząc o wielkości musiałem zrobić to z alu, bo masa była by ogromna, gdybym to zrobił ze stali. Koszt całości przekroczył 6.000 zł i w związku z tym miałem problemy finansowo - domowe ;)
Ten słonecznik będzie dwa razy mniejszy i robię go z materiałów, na które mnie stać w mojej sytuacji finansowej :D Nie każdy ma rodziców, którzy pomogą i nie każdy ma pensję, żeby zrobić wszystko na raz. Muszę robić to etapami, po trochu po każdej wypłacie ;) I oglądać każdą złotówkę przed jej wydaniem ;)
Być może sytuacja się kiedyś zmieni i V3 będzie z karbonu, na A123 i pochylany na zakrętach :D

sietaz - Wto 10 Lut, 2015

A byłbyś w stanie zrobić pochylanie samemu czy to już trzeba specjalnie frezowanych elementów i miliona łożysk?
Anonymous - Wto 10 Lut, 2015

Jak dam trzecie koło po środku z tyłu i je wysunę bardziej, niż boczne, to się będzie przechylał :D
Nie mam takiego zaplecza warsztatowego.
Mam młotek, szlifierkę kątową, wiertarkę i spawarkę ;) I to mi musi wystarczyć :)

Nostusek - Wto 10 Lut, 2015

zeeltom napisał/a:
Mam młotek, szlifierkę kątową, wiertarkę i spawarkę ;) I to mi musi wystarczyć :)


To masz zaplecze godne programu rozwojowego NASA :-) Widzę że nawet spełnia dyrektywę wg ZKG nr. 12345

Anonymous - Wto 10 Lut, 2015

Zapomniałem... jeszcze imadło :)
gienek333 - Wto 10 Lut, 2015

Zeeltom, do kosztów budowy nie doliczamy fajek i piwa :wink: Chyba zapomniałeś o kompresorze. Co do pochylania, nie jest to tak skomplikowane. Kątówka i spawarka wystarczą, jak ma się dostęp do dobrego złomu.
Anonymous - Czw 12 Lut, 2015

Rama pospawana.



Profile 40x20x1 są bardzo sztywne w tej konstrukcji.

C.D.N. :D

bloodyopel - Czw 12 Lut, 2015

zeeltom, Cóż to za zapasy aku żelowych? Zakładam że stare. Nie lepiej byłoby im na złomie? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group