To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Przyśpieszenie mojego roweru

seba664 - Czw 15 Sty, 2015
Temat postu: Przyśpieszenie mojego roweru
Mój rower elektryczny zbudowany na częściach z nexun.pl ma takie przyśpieszenie:
Przy ustawieniu na 2550 W bez pedałowania (tylko praca silnika) i manetce na max

Kiedyś jak znajdę chwilę to opiszę ten rowerek :)

Film

ap0f1s - Czw 15 Sty, 2015

Tylko robisz smaka. Sam jestem na etapie budowy i po twoim filmiku już się chce jeździć
tas - Czw 15 Sty, 2015

i Ty tak prawie 60-tką kierujesz 1 ręką? :D
seba664 - Czw 15 Sty, 2015

musiałem na potrzeby filmu :D
a swoją drogą to nie umiem włączyć tempomatu zaprogramuję sterownik żeby tempomat był aktywny i włączał się po np 5 sek gdy manetka jest w tej samej pozycji i nic się nie dzieje :(
Trzeba jeszcze jakies przewody połączyć czy coś ?

tas - Czw 15 Sty, 2015

Ja zrobiłem tak:

- Ustawiłem tempomat na 1sek
- Usunąłem zworę CR na PCB
- Podłączam tam przycisk chwilowo-wzierny

Jednorazowe naciśnięcie przycisku aktywuje tempomat. Działą bardzo dobrze :)

piotrrs11 - Czw 15 Sty, 2015

Co to znaczy moc ustawiona na... ? Jak można ustawić moc?
Jaki silnik/bateria?

seba664 - Czw 15 Sty, 2015

Mam sterownik programowalny i poprzez zmianę prądu zmieniam moc :)

Bateria 16s3p słynnych akumulatorków z hobbyking
silnik 10x6 NC

tas - Czw 15 Sty, 2015

Wydaje mi się, że masz jeszcze nieoptymalnie ustawiony sterownik, pobaw się prędkościami, timingami, prądem fazy itp.
Na 10x6 powinieneś dobijać do 63km/h

seba664 - Czw 15 Sty, 2015

jak się nie mylę to prędkości wszystkie na 99 % ustawiłem w każdym razie wszystkie tą samą max wartość

a max ustawienia jakie zrobiłem teraz ich juz nie pamiętam ale były duże szczególnie prąd fazy to rower przy starcie aż wyrywało na 1 koło :D ale był wtedy duży spadek napięcia na celach i BMS odcinał


ale spróbuję jeszcze coś pozmieniać jak można osiągnąć 63 :D teraz osiągam takie okolice tylko przy max naładowanym aku

tas - Sob 17 Sty, 2015

Też dzisiaj dla testu sprawdziłem przyśpieszenie.

0-50 - 9sek
Tak z ciekawości :)

Eryk1000 - Sob 17 Sty, 2015

Musze przyznać że rakieta ;) ile wat leci przy max prędkości?
tas - Sob 17 Sty, 2015

2680W@16s
sietaz - Sob 17 Sty, 2015

Hmmm... Ja osiagałem 49- 54 km/h przy 48v (ten sam silnik). Przyznam szczerze, że na prostej przy aktualnym 60v nie sprawdzałem vmax i raczej nie miałbym zamiaru tego filmować. Aczkolwiek z dobrej górki było 68.5 km/h
seba664 - Wto 20 Sty, 2015

Tas dopiero teraz uruchomiłem w pikaczu funkcję licznik.Liczy km i po wyłączeniu i włączeniu stacyjki przebieg km jest zapisany ale np po wyłączeniu na całą noc albo po ładowaniu już nie pamięta przebiegu :( Coś trzeba zmienić żeby było ok ? Albo pikacza nie wyłączać na stacyjce żeby działał cały czas ?
tas - Wto 20 Sty, 2015

A odkąd pikacz liczy przebieg całkowity? :)

Nigdy nie liczył i nie będzie liczyć. To nie jest alternatywa dla licznika rowerowego. Pikacz pokazuje zasięgi i prędkości ale z punktu widzenia elektryki ;) Przebieg na aktualnym ładowaniu liczy, ale po resecie akumulatora resetuje też te km.

Takie cuda (pełna obsługa licznika) to dopiero w Pikaczu v3.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group