To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Controller FOC

Anonymous - Pon 20 Lut, 2017

Hmm nie wiem... Może za chwilę. "Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 roku"
Anonymous - Pon 20 Lut, 2017

Czytałem cały wątek, ale coś nie pomnę. Była mowa o "overdrive", 120%, czy field weakening w twoim FOC'u?

Edit:)
Czytałem drugi raz; była mowa na którejś nastej stronie. :???:

Yin - Pon 20 Lut, 2017

PawLas napisał/a:
Hmm nie wiem... Może za chwilę. "Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 roku"

Ok już działa.

adam4x - Wto 18 Kwi, 2017

Mam sterownik z bluetoothem, robię pierwsze uruchomienie i nie mogę nawiązać połączenia z komputerem. Po wykryciu przez komputer nowego urządzenia bluetooth, komputer przydziela mu 2 porty COM (u mnie 12 i 13). We właściwościach bluetootha widać, że to nowe połączenie bluetooth to port szeregowy COM13 (już tylko jeden port). Natomiast program konfiguracyjny informuje,że jest dostępny tylko port COM12. Może ktoś wie co z tym zrobić.
I jeszcze jedno pytanie - czy w moim sterowniku z wlutowanym modułem bluetooth będzie działał zwykły RS232 na kablu ?

seba55a - Śro 19 Kwi, 2017

adam4x napisał/a:
Mam sterownik z bluetoothem, robię pierwsze uruchomienie i nie mogę nawiązać połączenia z komputerem. Po wykryciu przez komputer nowego urządzenia bluetooth, komputer przydziela mu 2 porty COM (u mnie 12 i 13). We właściwościach bluetootha widać, że to nowe połączenie bluetooth to port szeregowy COM13 (już tylko jeden port). Natomiast program konfiguracyjny informuje,że jest dostępny tylko port COM12. Może ktoś wie co z tym zrobić.
I jeszcze jedno pytanie - czy w moim sterowniku z wlutowanym modułem bluetooth będzie działał zwykły RS232 na kablu ?


Jaki masz system operacyjny? Ja u siebie miałem podobny problem na win7, bez problemu natomiast połączyłem się na XP. Próbowałeś we właściwościach utworzyć dodatkowy port COM do wysyłania?
Po kablu RS232 nie będzie działać.

adam4x - Śro 19 Kwi, 2017

seba55a - dzięki za wskazówki. Wczoraj kolega barmal wszystko mi wyjaśnił.
barmal - Nie 23 Kwi, 2017

adam4x napisał/a:
Mam sterownik z bluetoothem, robię pierwsze uruchomienie i nie mogę nawiązać połączenia z komputerem. Po wykryciu przez komputer nowego urządzenia bluetooth, komputer przydziela mu 2 porty COM (u mnie 12 i 13). We właściwościach bluetootha widać, że to nowe połączenie bluetooth to port szeregowy COM13 (już tylko jeden port). Natomiast program konfiguracyjny informuje,że jest dostępny tylko port COM12. Może ktoś wie co z tym zrobić.
I jeszcze jedno pytanie - czy w moim sterowniku z wlutowanym modułem bluetooth będzie działał zwykły RS232 na kablu ?


Problema njet :-)
Nieporozumienie, sterownik z blututem i ajfon są niekompatybilne. Trzeba tu androida :-)

qaz33 - Nie 23 Kwi, 2017

iphony maja programowo okrojonego bluetootha. Ten co jest nadaje sie tylko do muzyki ale nawet zdjecia czy jakiekogolwiek pliku juz koledze nie wyslesz nie mowiac juz o normalnej komunikacji.
Mobil - Nie 23 Kwi, 2017

Żeby cokolwiek wysłać trzeba zrobić Jailbreak i wgrać Cydie ale i tak to demo wersja telefonu :lol:
adam4x - Pon 24 Kwi, 2017

Komunikacja nawiązana, sterownik wstępnie sparametryzowany, jednak mam dalsze problemy softwarowe. Na moim (nowym) smartfonie program konfiguracyjny "barmalX" działa, lecz na ekranie brak przycisków Reset Parameter oraz Save Parameter. Tym samym nie mogę nic trwale zmienić. Na dwóch innych komórkach wszystko działa poprawnie. Czyżby nowy telefon czegoś nie ma zainstalowanego i program konfiguracyjny "barmalX" się instaluje się kompletnie ?
Mobil - Pon 24 Kwi, 2017

Coś nie tak z frameworkiem chyba bo to on jest odpowiedzialny za UI itp... :razz:
adam4x - Wto 25 Kwi, 2017

barmal napisał/a:
adam4x napisał/a:
Mam sterownik z bluetoothem, robię pierwsze uruchomienie i nie mogę nawiązać połączenia z komputerem. Po wykryciu przez komputer nowego urządzenia bluetooth, komputer przydziela mu 2 porty COM (u mnie 12 i 13). We właściwościach bluetootha widać, że to nowe połączenie bluetooth to port szeregowy COM13 (już tylko jeden port). Natomiast program konfiguracyjny informuje,że jest dostępny tylko port COM12. Może ktoś wie co z tym zrobić.
I jeszcze jedno pytanie - czy w moim sterowniku z wlutowanym modułem bluetooth będzie działał zwykły RS232 na kablu ?


Problema njet :-)
Nieporozumienie, sterownik z blututem i ajfon są niekompatybilne. Trzeba tu androida :-)


A jak mam zaktualizować soft sterownika - Bootloader z pierwszego postu jest tylko na windowsa.

qaz33 - Śro 26 Kwi, 2017

No to zainstaluj na kompie windowsa ;)
ajs - Śro 23 Sie, 2017

Polecam ten sterownik, nawet w wersji z mniejszą ilością tranzystorów. Używam go ok pół roku i nie ma z nim żadnych problemów :) Działa REWELACYJNIE. Silnik cichutko pracuje, jedyne co słychać to wycie opon maxxisa. Zalecam jednak by przy prądach powyżej 30 A zastosować mu chłodzenie w postaci dolotu powietrza z zewnątrz, ew. radiator + wiatraczek na całość.
qaz33 - Wto 26 Wrz, 2017

Czy komus udalo sie skonfigurowac ten sterownik na silnik przekladniowy 350W? Tatko ktory nie ma tu konta probowal tysiaca mozliwych ustawien i w najlepszym wypadku silnik sie krecil tylko bez obciazenia. Predkosc nominalna tych silnikow jest duzo wyzsza niz normalnych hubow wiec moze nie jest to wogole mozliwe na tym sterowniku?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group