To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - chinska bateria

sunman - Czw 29 Sty, 2015
Temat postu: chinska bateria
Przekopalem papiery i znalazlem taki oto dokument dolaczony do chinskiej bateri z niecieszacej sie dobra slawa. tutaj zdjecie to "co jest w srodku" wedle tego co deklaruje producent to jaki ciagly prad powinna wytrzymac ? Na stronie pisze 6a ladowanie i 60a rozladowanie , ale jest to przekopiowane na kazda baterie czy 10ah czy 40ah
atomek1000 - Czw 29 Sty, 2015

O jakiej baterii mowa?
sunman - Czw 29 Sty, 2015

http://www.lifepo4.in/48v50ah-.html dokladnie tego typu mam od nich 50ah na 48v relana pojemnosc to 43ah i druga 40ah na 72v i realna to 34ah.

Kusi mnie by pociagnac z nich wiecej pradu tylko pojecia nie mam co "tam jest w srodku"
i nie wiem jak to oszacowac czy to dopadki magazynowe i z nich sklejona bateria czy zupelnie jakies slabe tanie lipo lub jedno i drugie.

MixhaL - Czw 29 Sty, 2015

realna pojemność mniejsza bo bateria jest pewnie już na wykończeniu,
miałem to samo, więcej nerwów niż jazdy

atomek1000 - Czw 29 Sty, 2015

jezeli realnie jest 43ah a nominalnie 50 to według mnie bateria jest jak najbardziej ok, zależy tylko jakim prądem to testowałeś-ponad 85% pojemnosci to nie są ogniwa na wycieńczeniu
Ja zastanawiam się czy używać 18650 ogniw o połowie pojemności(co prawda ich ceny mają się nijak do tego packu bo był na pewno tysiące razy droższy)

Pytanie: Gdzie zakupiłeś tą baterie?

MixhaL - Czw 29 Sty, 2015

Miałem taką na ogniwach 18650 i po 800km pojemność spadła ponad 1\4.
Aby ją w miarę użytkować należy nie ciąnąć z takoch baterii więcej jak 0.5C

sunman - Czw 29 Sty, 2015

Bezposrednio z chin sciagalem przez ta strone ktora jest posrednikiem lub poprostu zleca to dalej ale wkazdym badz razie nie w europie.

Idzie to tak jak pisze na stronie , bms ,ladowarka (takie badziewie ze glowa mala). Tylko nie wiem ile to bezpiecznie mozna z tego ciagnac pradu.

Kikla juz tu rowerow jezdzi na tym i maja bodajze 3 sezony wiec pi razy oko cyklow ladowania powinny miec z 600 jak nic , ale uzytkownicy sobie chwala ze dzialaja spoko tylko ze oni uzywaja tammalych bateri 30ah nominalnie i pobieraja z nich 20-25a pradu maks.

i nie wiem jak okreslic jej "jakosc"



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group