To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - budowa roweru 16s3p

mateo8522 - Śro 04 Lut, 2015
Temat postu: budowa roweru 16s3p
witam buduje bajka na podzespolach:
- silnik Nine Continent RH2809 (7x9) Tył
- sterownik infineon eb 318
-ladowarka LiIon/LiPoly 16s - 67.2V 3.5A 235W
- bms BMS 16s LiPo/LiIon - 80A/20A
-baterie turnigy 16s3p
Mam problem z uruchomieniem podlaczylem wszystko w calosc probowalem wszystkich opcji podlaczania faz oraz czujnikow ale silnik nawet nie drgnie, sprawdzalem miernikem to na kazdej z faz zasilajacych silnik jest okolo 60v
czy ten sterownik trzeba zaprogramowac przed pierwszym uruchomieniem?
od czego zaczac sprawdzac w czym tkwi problem?

Adam Wysokiński - Śro 04 Lut, 2015

Czy sterownik jest włączony drugim plusem? Taki cienki kabelek czerwony. Może być źle podłączona manetka. Zamienione styki we wtyczce. Dopiero co tak miałem parę dni temu.
mateo8522 - Śro 04 Lut, 2015

nie bardzo wiem o ktorego drugiego plusa chodzi o ktory kabeelek, powiesz cos wiecej? wysle zdj
piotrrs11 - Śro 04 Lut, 2015

Widzę że kolega na podobnym etapie co ja kilka dni temu ;]
Tak jak zasugerował Adam masz jeszcze kabelek od stacyjki który musi zostać podłączony do + baterii aby sterownik ruszył.

s_ice - Śro 04 Lut, 2015

A kabelek od stacyjki podłaczony? czerwony i różowy
Wtyczka pod numerem 8 ze zdjęcia :-)

mateo8522 - Śro 04 Lut, 2015

hmmm aktualnie nie mam jeszcze stacyjki, ciezko mialem znalezc w tych angielskich sklepach ktore znam, jak to obejsc bez stacyjki?
s_ice - Śro 04 Lut, 2015

Połącz czerwony i różowy kabelek razem :-)
Na kabelku różowym powinieneś mieć napięcie z baterii, a czerwony to stacyjka sterownika

Adam Wysokiński - Śro 04 Lut, 2015

No właśnie. Pod tą wtyczkę małą z numerem 8 podpina sie stacyjkę. jak nie masz to spinasz jej piny i gotowe. nic dziwnego, że ci nie działa jak jest nie włączony :wink:
mateo8522 - Śro 04 Lut, 2015

Dzieki koledzy , pierwsza jazda testowa zaliczona :grin: z niedopietym boxem i nie pewnymi laczeniami kabli , ale emocje wziely gore ;D silnik nie szarpie plynnie sie rozpedza czyli chyba wszystko gra z podlaczeniem przewodow?;D jutro bede go dopieszczal
tas - Śro 04 Lut, 2015

Nie zepsuj póki działa :P
mateo8522 - Czw 05 Lut, 2015

pierwsze wrazenia z jazdy, przyspiesza fajnie , wydaje mi sie ,ze predkosc maksymalna jest mala -nie mam jeszcze predkosciomierza ani pikacza zamontowanego ale na oko to jakies 35-40 km/h do tej predkosci szybko sie rozpedza i ma jeszcze zapas gazu w manetce gdzies 1/4 ale sie dalej nie rozpedza. manetka rusza silnik od jakiegos centymetra jak sie wcisnie, kolo zaplecione mam 28" wiec jaka powina byc mniej wiecej predkosc maxymalna?
tas - Czw 05 Lut, 2015

Prędkości się ustawia, teraz masz nastawione na ~45km/h i moc na poziomie chyba 60%
mateo8522 - Czw 05 Lut, 2015

yhym czyli wszystko okej dzieki;)
mateo8522 - Czw 05 Lut, 2015

do jakiej bezpiecznej wartosci moge rozladowac akumulatorki? czy po pprostu jezdzic az alarm zacznie piszczec?
atomek1000 - Czw 05 Lut, 2015

a na ile masz alarmy ustawione?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group