To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - RAIDEN aka ThunderBolt

tas - Pon 09 Lut, 2015

No ja wiem, ale jednak jakąś wagę chyba ma :)
Pytam, bo ciekawi mnie, czy można złożyć maszynę w wadze poniżej 40kg. Nie wszyscy lubią 55kg krążowniki.

sietaz - Pon 09 Lut, 2015

2kw to nie potworek do minimum socjalne do przyjemności z jazdy :wink:

Mixhal zapomniał chyba dodać, że środek ciężkości jest przesuwany w dół również przez: wagę silnika (jak ktoś wstawi hubzille), większa ilość aku, cięższe opony i obręcze

To jest inna kategoria ebike'a i rządzi się już zupełnie innymi prawami geometrii i rozmieszczenia wagi

bartek - Pon 09 Lut, 2015

sietaz napisał/a:
2kw to nie potworek do minimum socjalne do przyjemności z jazdy

Toż przecież napisałem że "potworek"
W moim mniemaniu tak od 1,5 do 2,5KW to potworek, 2,5-5KW to potwór, a powyżej to już istne monstrum :P

A no właśnie... takie pojazdy to jest osobny rozdział motoryzacji.

Traktor69 - Wto 10 Lut, 2015

MixhaL napisał/a:
Wiesz po co takie rowerki mają duży prześwit? Bo ustawiasz sobie odpowiedni SAG i rower masz automatycznie 30% niżej, czyli support prawdopodobnie niżej niż w przeciętnym HT :!: :!:


Popieram w całej rozciągłosci i na dowód załaczam szkic.

SAG może sięgać nawet 40%. Na rysunku jest 38%.

Poza tym, jeśli kolega Cezar38 chce kręcić na takim rowerku maratony po szosie to niepotrzebny mu skok 200 mm. Krótszy skok to równocześnie krótszy amortyzator. Wtedy geometria wygląda idealnie, co równiez widac na rysunku i pedałować można elegancko.

Z przekrokiem też nie ma problemu (74,7 cm)

Pamietać jednak należy , że jest to rama "L" więc poniżej 175 cm wzrostu moze byc ciezko. :wink:

Ja nie zamierzam "latać" na tym rowerku, wiec przy moim Vectorze na pewno bedę celował w krótszy amor i krótszy damper. Czyli taka "terenówka" troche do poszpanowania na bulwarze i troche w terenie ... ha ha ha :mrgreen:





pzdr

Traktor69 - Wto 10 Lut, 2015

tas napisał/a:
Ile waży taka kóstomowa rama?


Jak widać na załączonym obrazku 11,19 kg



pzdr

MixhaL - Wto 10 Lut, 2015

Ważyłem u siebie ale tylko trójkąt na wadze łazienkowej i wyszło 8.2kg. Niestety waga wskazuje mi od5kg i nie wiem ile dokładnie sam wahacz waży. Wygląda na to ze jest to najcięższa rama. Nie wiem jak bomber.
tas - Wto 10 Lut, 2015

Optycznie nie jest jakaś szczególnie masywna, więc pewnie duża waga wynika z grubej blachy? Ile on ma, 2mm?
MixhaL - Wto 10 Lut, 2015

Dzisiaj pomierzę. Tak dla ciekawskich panele boczne nie są z blachy.
MixhaL - Wto 10 Lut, 2015

Właśnie wróciłem z pomiarów ramy.
Ogólnie to cała konstrukcja jest oparta na ramie. Pocieszające jest to że np w pojazdach konstrukcje ramowe są dużo wytrzymalsze niż konstrukcje samonośne. Mam nadzieję że podobnie jest w tym przypadku.
Rama w środku wygląda tak:

Czyli boki, dół, góra, tył są zrobione z...dalej Wam pokażę.

Najcieńsza blacha i to 2mm, została użyta tylko przy główce ramy aby zmocować te malutkie boczki.

Cała rama jest prawdopodobnie zrobiona z blachy 3mm, przynajmniej tak mi się wydaje z optycznego obadania gdyż suwmiarką nie idzie sprawdzić.

Newralgiczne miejsca narażone na działanie największych sił są zrobione z blachy 5mm np wzmocnienia, miejsce mocowania dampera itp.


Starałem się to przedstawić na foto jednak z powodu braku odniesienia to chyba niezbyt widać różnicę w grubości poszczególnych elementów.

Na koniec elementy o których wspomniałem na początku.

Wygląda na to że są zrobione jakby z bardzo cieniutkiej blachy, następnie w środku gruba warstwa jakby plastiku i znowu blacha, przynajmniej z przekroju tak to wygląda bo w dotyku jest inne odczucie.

scale - Wto 10 Lut, 2015

Ten materiał nazywa alucobond, stosowany jest w systemach elewacyjnych, czyli do osłaniania budynków
Adam Wysokiński - Wto 10 Lut, 2015

scale napisał/a:
Ten materiał nazywa alucobond,

Albo alubond, tubond, tkbond, dibond...
Różne firmy różnie to nazywają
0,3 lub 0,5 mm aluminium / 3-4 mm polietylenu i znów alu.

Mechano - Śro 11 Lut, 2015

Gdzie i za ile takie panele w Polsce można dostać?
sietaz - Śro 11 Lut, 2015

Wrzuć dibond w gogle, z tego co widzę to nie jest zbyt tania sprawa
atomek1000 - Śro 11 Lut, 2015

Można znaleźć podrobki tego dibondu za polowe ceny. Sam się zastanawiałem czy nie zrobić z tego obudowy.
MixhaL - Śro 11 Lut, 2015

Z tego co znalazłem najtańsza wersja tego materiału to chyba tubond.

No i pojawił się pierwszy zgrzyt.
Rozstaw mocowania na trójkącie wahacza jest o około 2.5mm szerszy niż sam wahacz.
Przedstawia to sam filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=_U9i3v-XHi8
Napisałem do Artura ale od 2 dni brak odpowiedzi pomimo iż odebrał wiadomość.
Ponowiłem dzisiaj wiadomość, zobaczymy czy odpisze.
Nie problem zastosować cieńszą podkładkę no ale w końcu ja za to płacę i wymagam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group