To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - RAIDEN aka ThunderBolt

Anonymous - Śro 11 Lut, 2015

A co za podkładki ci tam wyleciały? Bez nich nie będzie pasowało?
MixhaL - Śro 11 Lut, 2015

Te podkładki to są dystanse. Bez nich wahacz pasuje idealnie nawet jest trochę za szeroki. Jeżeli by złożyć bez tych podkładek wtedy wahacz by ocierał o miejsce montażowe łożysk gdyż łożyska są wpuszczone po około 1mm w głąb. Podkładki dystansują tą przestrzeń i opierają się bezpośrednio na łożyskach a wahacz na nich.
Anonymous - Śro 11 Lut, 2015

Daj cieńsze podkładki, albo je trochę zeszlifuj.
Polak potrafi :D
Może łożyska nie są wciśnięte do końca?
W ostateczności, jak nic innego nie wymyślisz, to pozostaje zeszlifowanie gniazda łożyska na równo z łożyskiem, skoro jest wciśnięte na 1 mm do środka.

MixhaL - Śro 11 Lut, 2015

Cieńsze podkładki mam, pasują idealnie tyle że są miedziane, zastanawiam się czy się nie uklepią jakoś ale raczej nie będzie na nie działać jakaś duża siła.
Łożyska wbite są na maxa bo próbowałem i nic nie wchodzi.

Anonymous - Śro 11 Lut, 2015

Miedź jest za miękka. Szukaj stalowych.
Darki - Czw 12 Lut, 2015

Heh a ja proponuję nic nie szlifować tylko użyć gumowego czujnika co by nie porysować tak ślicznej ramy i lekko rozwidlić uszy wahacza lub zastosować rozpórkę w czasie jego zakładania. Myślę, że wówczas nie będzie większego problemu z jego założeniem.
MixhaL - Pią 13 Lut, 2015

Fałszywy alarm z tym wahaczem.
Napisałem do 4 użytkowników tych rowerów i w każdym jednym jest identycznie.
Więc przyszli właściciele ramy nie mają się czym martwić :wink:

Traktor69 - Pią 13 Lut, 2015

czyli jak zamocowac wahacz? szlifować, rozginać czy jak?

pzdr

p.s. jestem przyszlym posiadaczem ale cos wysłka sie opóźnia :(

WojtekErnest - Sob 14 Lut, 2015

Traktor69 napisał/a:
...
p.s. jestem przyszlym posiadaczem ale cos wysłka sie opóźnia :(

Wojna. .

MixhaL - Sob 14 Lut, 2015

Traktor69 napisał/a:
czyli jak zamocowac wahacz? szlifować, rozginać czy jak?

pzdr

p.s. jestem przyszlym posiadaczem ale cos wysłka sie opóźnia :(

Trzeba rozeprzeć wahacz.
Jedni instalują najpierw jedną stronę dopiero później drugą i rozpierają śrubokrętem czy czymś podobnym.
Inni rozpierają od razu cały wahacz.
Był też pomysł użycia podkładek M10 i rozwiercenia ich do odpowiedniej szerokości dzięki czemu mamy 1mm mniej do rozpierania.

scale - Sob 14 Lut, 2015

W mojej ramie, przy wszystkich łożyskach maszynowych od strony śruby znajdują się pierścienie, które niwelują odstęp mocowania wahacza od łożyska
MixhaL - Czw 26 Lut, 2015

Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...to bym pewnie już miał złożony rower... :???:
Na obecną chwilę zamontowałem wahacz i potwierdza się to co piszą inni posiadacze tej ramy. Mocowanie dampera na wahaczu jest przesunięte względem mocowania na trójkącie.
U mnie na szczęście jest to bardzo niewiele ale niektórzy to mają raczej nie lada problem z tym.


sietaz - Pią 27 Lut, 2015

Jak bym miał takiego bajka już do złożenia tylko to bym wziął urlop na żądanie żeby to zrobić jak najszybciej :razz:

To przesunięcie to wada projektowa czy złe wykonanie?

tas - Pią 27 Lut, 2015

Albo zamierzony efekt, żeby np linia łańcucha była akceptowalena prosta dla silników z 1r wolnobiegiem :P
sietaz - Pią 27 Lut, 2015

Zakładałem, że linie łańcucha koryguje się długością supportu albo samym kombinowaniem przy wolnobiegu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group