To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - SABVOTON sterownik wektorowy

tas - Pon 20 Mar, 2017

Na upartego oba czujniki da się podłączyć, ten drugi przez dodatkowy rezystor
Przemek - Pon 20 Mar, 2017

dzięki, kupię kty83
maniekrox - Pon 20 Mar, 2017

Dodam, że kty83 widziałem stosunkowo dawno, a ostatnim czasem 10k ntc
Mobil - Pon 20 Mar, 2017

A typów NTC10k znowu jest kilka :razz:
maniekrox - Wto 21 Mar, 2017

Tego jaki jest konkretnie to już nie powiem, ale musi być jakiś standardowy, bo przy wyborze czujnika w CA3 jest tylko 10k NTC i linear type (czyli ten kty).

Z ciekawości ustawiłem sterownik kty
(Temp->0degC Volts = 0.70 V
Temp->TScale = 183.3 degC/V) <--- prawidłowe ustawienia dla kty83

i pokazała się temperatura ~500 *C, więc albo to nie kty83, albo dostanę duży rachunek za ogrzewanie :smile:

Ebisef - Nie 26 Mar, 2017

Gdzie można pobrać aplikację na telefon do komunikacji po bluetooth ze sterownikiem?
Udało mi się znaleźć dwie wersję aplikacji (obie po chińsku), jedna od razu wyświetla komunikat o braku wsparcia dla tej aplikacji i wyłącza się a druga przesyła niepoprawne zapytanie do sterownika, tak jak by była przeznaczona dla innego modelu. Posiadam sterownik SVMC072080(M).

tas - Nie 26 Mar, 2017

Zmień w systemie język na ENG, a jak to nie pomoże to cofnij rok w systemie o 5 lat
Ebisef - Nie 26 Mar, 2017

Faktycznie zmiana języka i daty pomogła. Teraz aplikacja wysyła do sterownika cały czas tą samą ramkę (01030ABC001A063D) a sterownik odpowiada ramką w której wszystkie parametry mają wartość zero. Aplikacja informuje, że sterownik jest w trybie "Power up no finished". Zdarzyła wam się taka sytuacja ? Kombinuje na wszystkie sposoby i już nie wiem co jeszcze można by sprawdzić żeby to zadziałało :/
midi - Sob 08 Kwi, 2017

Witam, potrzebuję pomocy, mianowicie nie mogę uruchomić hamowania silnikiem - regena , w sterowniku włączyłem hamowanie elektryczne , w momencie hamowania podaję =12V na odpowiedni kabel w sterowniki , ustawiłem prąd odzysku na 20A. Instalację mam 20s 16p Sanyo GA , gdybam że może jak mam aku naładowany na fula to nie będzie to działało ?
I jeszcze jedno pytanie, cz jak mam w sterowniku włączonego fluxa to do pewnej prędkości ( daj my na to 67km/h bo tak mam jak go wyłączę ) działa wektorowo a po przekroczeniu przechodzi na trapez i przez to zwiększa prędkość maksymalną ? Czy jeśli nie przekraczam tej prędkości to zużycie prądu jest takie same jak z wyłączonym fluxem ? Chcę zrozumieć jak to działa , jeśli jest jak myślę to spokojnie mogę tego nie wyłączać i tak jeździć mając świadomość że jak zaczynam szaleć to muszę się liczyć z szybszym rozładowaniem aku.
Pozdrawiam serdecznie.

maniekrox - Nie 09 Kwi, 2017

Regen działa jak masz napięcie niższe bodajże o 8 V od ustawionego w polu max volt.

Nie włącza się trapez tylko przesuwa się kąt podawania prądu, następuje rozmagnesowanie, zmniejsza się strumień magnetyczny, indukowane napięcie, więcej prądu jest pchane, rośnie moment, jedziesz szybciej. To tak po krótce. Kosztem zmniejszenia sprawności.

midi - Nie 09 Kwi, 2017

Dziękuje bardzo, czyli można mieć aktywnego fluxa bo przy mniejszych prędkościach nie wpływa to na sprawność i zużycie prądu. Co do regena to zaraz sobie to obadam, wpiszę o te 8V wyższe napięcie i zrobię testa.
Jeszcze raz dziękuję.

ps. Niestety nadal lipa, ustawiłem Over volt na 95V ( mam 20s 84V ), włączony Electric brake i lipa, włączam dodatkowo General brake i nadal hamowania elektrycznego nie ma za to koło nie chce się całkowicie zatrzymać, delikatnie się obraca mimo mimo iż nie wychylam manetki. Jak je mechanicznie zatrzymam to staje ale za to sterownik delikatnie piszczy, jak wyłączę General brake to rower jeździ ok ale hamowania ani regena nie ma :cry: . Coś muszę źle robić .

ap0f1s - Sob 15 Kwi, 2017

Jakie czujniki temp obsługują nowe wersje sabka do których można podłączyć termistor z silnika? W qs 205 mam kty83.
tas - Sob 15 Kwi, 2017

właśnie te czujniki, te co są w Mxusach
Eryk1000 - Sob 15 Kwi, 2017

Według tej strony powinien działać ten oryginalny w QSie http://www.cnqsmotor.com/...roller/537.html
tas - Sob 15 Kwi, 2017

Trzeba wspomnieć, że jeśli się ma sterownik z odczytem temperatury ale nie ma się czujnika temp w silniku to sterownika się nie uda uruchomić. Trzeba albo dodać ten czujnik do silnika albo na lewo sobie podłączyć gdzieś na kabelku, aby sterownik odczytywał cokolwiek sensownego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group