To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - SABVOTON sterownik wektorowy

Saku - Czw 08 Lut, 2018

Marcin kiedy bedzie RUSSIAN MOD?? :mrgreen:
tas - Czw 15 Lut, 2018

Oki, dałem opis tutaj:
http://ebike.nexun.pl/sab...i-konfiguracja/

jajo111 - Nie 22 Kwi, 2018

Mam problem z wykonaniem testu hall.
Po podłączeniu wszystkiego i próbie wykonania testu sterownik wyrzuca błąd system error overcurent oraz miga 8 razy dioda. Próbowałem zmniejszać prąd od 40 do 10a i cały czas to samo. Jak włączam sterownik swieci tylko czerwona dioda. Jak przekręcę manetkę to słychać tylko pyknięcie z silnika i dioda odrazu 8 raz sygnalizuje błąd. Padły halle w silniku? Czy raczej sabvoton ? Próbowałem na 2 komplecie hali ale to samo. Sabek 72080

SiriusLee - Wto 10 Lip, 2018

Hej, jak ustawić sabka aby włączał hamowanie regeneracyjne przy jak najmniejszym rozładowaniu baterii? Obecnie załącza mi się w okolicach 70% naładowania baterii i nie wiem jak to zmienić aby regen załączał się wyższym naładowaniu ?
qaz33 - Wto 10 Lip, 2018

Mozliwe ze sie nieda, Ciezko aby sabek ladowal juz prawie w pelni naladowana baterie i to jeszcze duzym pradem. Dla ochrony baterii to te 70% moze byc fabrycznie niezmienialne
SiriusLee - Wto 10 Lip, 2018

Prawda jest taka że to łądowanie regeneracyjne za wiele nie daje w sensie ładowania baterii, może jakieś 10% prądu regeneracyjnego wraca faktycznie do baterii, reszta idzie na hamowanie i na tym mi najbardziej zależy, wiec szkoda zeto ustawili na taką wartość.
rs2580 - Pon 23 Lip, 2018

OKI
Zobaczcie w Androidach pod hasłem MQCON z teranowotech.
Dostałem link i zainstalowałem na LG G6.
Natomiast na Tablecie Samsung TAB A6 mam wyświetloną informację, że "tej aplikacji nie można zoptymalizować pod kątem mojego urządzenia" ale instalować się pozwala.

Idę zaraz sprawdzać na moim LG.
BTW: dostałem link do wszystkich (chyba najświeższych) aplikacji i dokumentów dot. Sabvotona. Zamieściłem na moim Chomiku.

edit:
apka działa,(bez kombinacji z datą) mogę sobie zobaczyć parametry, nie sprawdzałem czy mogę coś zmieniać.
U góry po prawej można zmienić język na angielski.

Pytanie pomocnicze;
Podczas jazdy, gdy na wybojach cofnie mi się gwałtownie manetka, sterownik odłącza mi napęd; wyskakuje błąd 8 - OverCurrent.(muszę go restartować)
Co i gdzie zmienić?

Vegasnight9 - Pon 10 Wrz, 2018

https://youtu.be/w7-k-G0DuvY

Czy ten wyświetlacz działa tylko z najnowszymi wersjami czy ze starymi też? Pytanie drugie czy da się do tego podłączyć pas (nie pytajcie dlaczego:)?

rs2580 - Śro 12 Wrz, 2018

Czy to forum jest martwe?
Tomas - Czw 13 Wrz, 2018

bazar działa :wink:
romus130 - Nie 21 Paź, 2018

Witam . Przeczytałem po części cały temat i nie znalazłem info na temat hamowania silnikiem z dodatkową manetką która występuje np w sabvoton 150 . pytam ponieważ chciał bym z tego skorzystać i sprawdzić jak to działa . ale Po podłączeniu dodatkowej manetki nie działa. znaczy hi-break działa po +12v sterowany manetką ale sama manetka od regenera nie reaguje na wychylenia.
W sumie nie wiem jak to do końca działa i w jaich okolicznościach ?

Liczę na pomoc

DeZir - Czw 25 Paź, 2018

A działa ci odzysk po puszczeniu manetki ? Nastawa na 50A powinna dać ok.20A odzysku na baterii.
DeZir - Pią 26 Paź, 2018

A ja mam inne pytanie . Jak zwiększyć przyspieszenie? To skuter elektryczny.
Kontroler wcześnie reaguje na manetkę, ale wzrost prędkości jest mniejszy niż na zwykłym gnacie.

Moje nastawy:
Throttle mid phae current:150A
Accelerate time: 100ms

Co jeszcze można zmienić ??

DeZir - Wto 30 Paź, 2018

Ktoś pomoże? Pytanko jeszcze jedno... Czy dla "bieg wsteczny" wystarczy biały Reverse zewrzeć z masą GND?
WojtekErnest - Wto 30 Paź, 2018

Chyba tylko na nowym forum,,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group