To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - black shadow on street w moim wykonaniu

Saku - Nie 08 Lut, 2015
Temat postu: black shadow on street w moim wykonaniu
Witam,
Nareszcie juz ku koncowi ma sie moj projekt ulicznego pomykacza ktory juz zaczalem na zime. Dzis wialo i bylo zimno ale juz nie moglem wytrzymac i wskoczylem na maszyne zeby sprawdzic jak smiga :lol: no i gitarka, gitarka no daje rade. Przyznam ze jestem mile zaskoczony mimo ustawien w sterowniku.

-rower mutowany to diamant a dlaczego ten? Bo mi sie podobal no i tez mam juz kogo wozic na pace :wink:
-Na pokladzie sterownik i silnik 10x6 z nexuna dobrany dzieki TASowi bez ktorego pomocy sie nie obylo (dzieki i pozdrawiam)
-Zasilanie 16s3p
-BMS narazie jeszcze brak
-pikacz do zamontowania

Kilka fotek:

allegro galerie

Jeszcze zostalo mi przestrojenie sterownika.

Ale mam maly problem :roll: dlaczego jadac jak manetka jest w jednej poz przez 3/4s i puszczam to silnik dalej ciagnie do czasu az dam na maxa i na zero?

Anonymous - Nie 08 Lut, 2015

Włącza ci się tempomat. Opisywane było niedawno w innym temacie.
Saku - Nie 08 Lut, 2015

Wlasnie chcialem dopisac ze przed chwilka doczytalem :wink:
Ale dzieki Tomek.

Jak zmienic ustawienia w tym sterowniku 318?

bloodyopel - Nie 08 Lut, 2015

Saku, elegancka skrzynka, zdradź jak wykonałeś ;)
Saku - Nie 08 Lut, 2015

Eee tam wydaje ci sie :wink:
Wykonanie zgodnie z przykazaniem forumowym z laminatu pokryte folia.
Ale sie troche wpakowalem w papranine bo po laminowaniu poszedlem w szpachlowanie na gladko i masakrycznie sporo czasu to mi zajelo :???:

Saku - Wto 10 Lut, 2015

Dzis zamontowalem stacyjke od Tasa. Chcialem zrobic blokade kola robie to zgodnie z rysunkiem ale nic to nie zmienia dlaczego? :shock:
sietaz - Śro 11 Lut, 2015

Czym to szpachlowałeś, że zajęło Ci to dużo czasu?

Co Ci nie działa w stacyjce? Jedyna opcja to pomyłka w połączeniu kabli. Nawet jak coś jest źle i zwarte są dwie fazy zamiast trzech to koło stawia opór, ale nie płynny tylko silnik chrobocze

Tektronic - Śro 11 Lut, 2015

Zmieniłbym oponki na troszkę bardziej uniwersalne , wydaje mi się że na szutrach to będzie się trochę ślizgał.
Saku - Śro 11 Lut, 2015

sietaz napisał/a:
Czym to szpachlowałeś, że zajęło Ci to dużo czasu?

Co Ci nie działa w stacyjce? Jedyna opcja to pomyłka w połączeniu kabli. Nawet jak coś jest źle i zwarte są dwie fazy zamiast trzech to koło stawia opór, ale nie płynny tylko silnik chrobocze


Nom szpachel z wloknem a pozniej wykonczeniowy. Brudna robota

A co do kabli to majac podlaczone do sterownika 3 fazy do kazdej dolutowalem przewod i jak jest wszystko wylaczone to te 3 zwarlem do siebie i powinno dzialac tak?

"Tektronik" to jest typowo na miasto dlatego inne opony e e ;)

sietaz - Śro 11 Lut, 2015

Do tak dużych powierzchni to się robi samemu szpachle z żywicy i talku - szlifuje się w trymiga aczkolwiek trzeba to polakierować żeby wody nie wciągało. Nawet nie chce kalkulować ile to musiało Ci zejść tej szpachli :shock:

Co do kabli to musi działać. A połącz ze sobą trzy fazy silnika bez podpinania do sterownika (jakimś kabelkiem) i zakreć kołem

ap0f1s - Nie 15 Lut, 2015

Właśnie co do stacyjki na kluczyk. Myślę jak to wszystko podłączyć, żeby zewrzeć 3 fazy i zablokować koło. Będzie to działać?


sietaz - Nie 15 Lut, 2015

Dokładnie tak się to podłącza. Tylko nie zapomnij z drugiej strony podłączyć stacyjki . Mi się zdarzyło ostatnio kolanem przekręcić kluczyk
Saku - Pon 16 Lut, 2015

Ja narazie stavyjke pomijam bo mi to nie dziala.

Znowu sprawdzalem i nic.
Tak robie:
darmowe galerie

Majac kable podlaczone do sterownika wyciagnalem sobie trzy przewody z trzech faz i robie zwarcie i nic :evil:
Gdzie popelniam byka?!
Zasilanie wylaczone
Zwieram fazy te grube

radasss - Pon 16 Lut, 2015

Co nie działa ? Po takim zwarciu kołem da się swobodnie ręką zakręcić ? Oczywiście stacyjka na pewno ma zwarte wszystkie styki.
Mechano - Pon 16 Lut, 2015

Masz pewnie stacyjke z dwoma parami styków, połączyłeś zworką wszystkie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group