To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Poszukuje oświetlenia przedniego 12v

piotrrs11 - Pią 13 Lut, 2015
Temat postu: Poszukuje oświetlenia przedniego 12v
Cześć!

Właśnie dotarł do mnie konwerter dc-dc 12V|10A nabyty za bagatela 1.7$
(jakby ktoś był zainteresowany to wydaje się być całkiem solidny - http://www.dhgate.com/pro...0-1|4182501347)

Poszukuje oświetlenia na przód.
Ma ktoś może sprawdzoną lampkę która pójdzie bez protestów na 12v (i zaświeci sensownie)?


Pozdrawiam,
Piotr

Anonymous - Pią 13 Lut, 2015

Pytałem w innym miejscu forum o te zasilania, ale jakoś odpowiedzi żadnej sensownej. Jedynym, prostym rozwiązaniem jest włączenie w szereg z zasilaniem lampki 7-8V diod prostowniczych, które zbiją napięcie z 12V do potrzebnego poziomu. Typowy spadek napięcia na diodzie prostowniczej, to 0,7V i 3, lub 4 takie diody w szeregu dadzą odpowiednie zasilnie lampek zasilanych z dwóch ogniw 16850.
piotrrs11 - Pią 13 Lut, 2015

Duże są wtedy straty energii?
//Ok widzę że nie ma tragedii więc w razie braku innych sugestii będzie trzeba przeboleć ;]

Anonymous - Pią 13 Lut, 2015

Pomnóż pobierany prąd w A razy 3 i wyjdzie ci tracona moc. W przypadku zasilania z akumulatorów zasilających rower moc tracona jest do pominięcia. Będzie to kilka watów.
Eryk1000 - Pią 13 Lut, 2015

Spory klocek z tej przetwornicy :P Co do oświetlenia na 12V mam taką lampkę u siebie i działa na 12V, możesz poszukać takiej samej i powinno być OK, ewentualnie zrobić jak prawi zeeltom zbić napięcie na diodach, tudzież dorobić kolejną przetwornicę ;)
gienek333 - Pią 13 Lut, 2015

Nie dalej jak dwa tygodnie rzuciłem przykład http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3328
piotrrs11 - Sob 04 Lip, 2015

Szukam informacji nt. zasady działania sterownika w latarkach.
Z tego co wiem to sterowniki mają ograniczenia prądowe np. 2A na diodę, co przy 8.4V daje 17W

Na forum widziałem informacje że niektóre modele latarek działają bezpośrednio na 12V
Jak się w takim wypadku zachowuje sterownik?

Czy dioda dostaje 12V x 2A =24W?

gienek333 - Sob 04 Lip, 2015

Prąd diody to nie prąd pobierany z aku. Jeżeli jest jedna dioda, a prąd 2A to jest ok 8W (dla białej napięcie przewodzenia to ok 4V), a prąd pobierany (przy 8.4V) to ok 1A, a przy 12V ok 700mA.
piotrrs11 - Nie 05 Lip, 2015

To oczywiste.
Kolega nie zrozumiał pytania :razz:

W każdym razie, daję sobie spokój z zasilaniem 12v i zbijam kolejną przetwornicą do 8.4V

tas - Nie 05 Lip, 2015

Ja w wielu ebajkach stosuję instalację 12V i z niej zasilane oświetlenie przód-tył.
Kompatybilność lampek rowerowych jest taka, że jeśli owa lampka może być zasilana z 2s to wszystkie mi działały na 12V. Jeśli jest zasilana z 1s to po podłączeniu się spali.

Darki - Pon 30 Lis, 2015

Hmm czyli wszystko co ma podane w specyfikacji zasilania 8.4V np. http://www.aliexpress.com...archweb201560_7 to mogę spokojnie pod 12V? Fajnie bo właśnie się martwiłem co tu podłączyć :D . Ha a co tam dwie takie się szarpnę ;) .
mateuszmmi - Pon 30 Lis, 2015

Cytat:
Hmm czyli wszystko co ma podane w specyfikacji zasilania 8.4V np. http://www.aliexpress.com...archweb201560_7 to mogę spokojnie pod 12V?

Wszystko zależy co jest w środku, jaki regulator i wtedy można ocenić czy zasilać to z 12V. Dioda jest zacna, a szkoda ją od tak o spalić. Ja swoją lampkę składałem z wybranych komponentów i zamawiałem je na stronie Fasttech

atomek1000 - Pon 30 Lis, 2015

ta lampka jest mocna ale tez mocno skupia wiec na rower lepiej klona solarsorma x2 kupic :) u mnie sprawdza sie dobrze na 12v i ma szersze pole swiecenia
Darki - Pon 30 Lis, 2015

Oj nie chciałbym jej spalić. Ale skoro jest temat i Tas twierdzi, że można spokojnie podpinać te 12V to pewnie można? Jeśli zasilał tak kilka ebików i żadna lampka mu się nie spaliła to po co kombinować za te parę złotych. No budować od podstaw pewnie czemu nie jeśli ktoś ma wenę. Mi ostatnio jej brakuje trochę :/. Projekt stoi rozłożony w piwnicy. Rama pospawana ale jeszcze drobiazgi etc. i malowanie a trochę zimno. Zobaczymy co wyjdzie choć zapewne nie obejdzie się bez błędów i potyczek.
tas - Pon 30 Lis, 2015

W teorii tak, w praktyce prawie wszystkie działają


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group