To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Jakiej mocy masz ebajka?

tas - Wto 17 Lut, 2015
Temat postu: Jakiej mocy masz ebajka?
Mała ankieta aby rozeznać się w temacie krajowych ebajków.

Dajcie znać jakiej mocy maksymalnej macie bajki.
Przez moc maksymalną mam na myśli prąd sterownika x napięcie naładowanego akumulatora lub dla osób mających Pikacze, CA i inne - maksymalne zanotowane realne waty.
Więc nie moc znamionową, ale moc maksymalną.

Jeśli masz kilka rowerów - zaznacz najmocniejszy z nich.

MixhaL - Wto 17 Lut, 2015

powinna być moc nominalna a nie maxymalna.
Maxymalną to mozna mieć i 20kW przez 1s jak ktoś chce.
Proponuję poprawić bo trochę bez sensu w obecnej chwili jest ta ankieta.

Mechano - Wto 17 Lut, 2015

Chyba każdy bezprzekładniowy hub poza hubzillą ma moc znamionową 800W. Ludzie pchają w te silniki od 1200-5000W teraz ta ankieta ma prawdziwy sens.
Adam Wysokiński - Wto 17 Lut, 2015

A ja mam znamionowo 250, a max 1250 i to nie mieści się do żadnej. A, co tam zaznaczę coś..
piotrrs11 - Wto 17 Lut, 2015

Mechano napisał/a:
Chyba każdy bezprzekładniowy hub poza hubzillą ma moc znamionową 800W. Ludzie pchają w te silniki od 1200-5000W teraz ta ankieta ma prawdziwy sens.

Nowe 9c mają 1200W :grin:

Ostatnimi czasy powstaje z resztą coraz więcej potworów więc argument błędny (np. 'QS V3')

MixhaL - Wto 17 Lut, 2015

Mechano napisał/a:
Chyba każdy bezprzekładniowy hub poza hubzillą ma moc znamionową 800W. Ludzie pchają w te silniki od 1200-5000W teraz ta ankieta ma prawdziwy sens.


Trochę nie doczytałeś, nie chodzi o moc samego silnika, chodzi o moc całego systemu i ta moc powinna być nominalna czyli tyle ile system oddaje w sposób ciągły a nie szczytowa czyli tyle ile chwilowo daje sterownik podczas przyśpieszania a później spada do mocy nominalnej.

WojtekErnest - Wto 17 Lut, 2015

Przeciez Tas napisal obok przedzial mocy znamionowej, wiec to jasno wskazuje o jakich grupach silnikow, zestawach zasilajaco-sterujacych mowa.
Mechano - Śro 18 Lut, 2015

Dopsz dopsz nie bijcie :P
Anonymous - Pią 06 Mar, 2015

no pojechales chlopie z ta moca hubow bezprzekladniowych. ja mam 2 rowery jeden z clyte 4065 a drugi 5403, uwierz mi ze nieco sa mocniejsze i to znamionowo
Pykacz - Śro 11 Mar, 2015

Z konieczności zaznaczyłem powyżej 8000W . Wyszło że 2% ma taki . Ciekawe ile ma powyżej 16000W w sposób ciągły (teoretycznie) lub 32000W max przez 1min (teoretycznie) . Teoretycznie bo jak wiadomo trwa to zwykle kilka lub kilkanaście sek a jak się rozpędzi tak to jest około 5kW-7kW pchane w silnik w zależności od oporów powietrza (prędkości) itp .
Tak więc tas poproszę o rozszerzenie do 32kW+ to sobie zaznaczę . :twisted:

tas - Śro 11 Mar, 2015

A sio z takimi potworami :P
Pykacz - Śro 11 Mar, 2015

tas napisał/a:
A sio z takimi potworami :P


W sumie się łapię na 8kW+ i ankietowy sens jako taki został zachowany . :roll:

honda104 - Śro 11 Mar, 2015

Będzie jeszcze jeden +32kW ale w velomobilu na bazie trike ;-)
Pykacz - Śro 11 Mar, 2015

honda104 napisał/a:
Będzie jeszcze jeden +32 ale w velomobilu na bazie trike ;-)
Ciekawe czyli 2 koła z tyłu ? No dobra ale nie o tym w tym temacie . Bo zdaje się w tym wątku chodzi o jednoślad typu "rower".
honda104 - Śro 11 Mar, 2015

Jedno z tyłu, trike to też rower :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group