To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Jaki sterownik do tego silnika

tomek701 - Śro 04 Mar, 2015

No tak rozbiorę jeszcze raz i pomaluje :)
tomek701 - Czw 05 Mar, 2015

To znowu ja kupiłem taki sterownik 36Volt http://allegro.pl/sterown...5074085846.html

to na ile S musze do niego zrobić baterie 10 S czy 9S nie kumam ?

Adam Wysokiński - Czw 05 Mar, 2015

No jak 9? Normalnie 10s, przecież to 37V.
Będzie wyłączać około 31v a wyższe trochę to wytrzyma.

tomek701 - Pią 06 Mar, 2015

Ok dzięki
konradmk - Pią 06 Mar, 2015

Ile ten sterownik daje amperów?
tomek701 - Pią 06 Mar, 2015

konradmk napisał/a:
Ile ten sterownik daje amperów?
pisze że 30 trzydzieści chińskich amperów nie wiadomo ile to polskich będzie :) A dlaczego pytasz? Piszą że jest do silnika max 500 Wat 36 Volt A na naklejce pisze pisze 30 Amper x 36 V to 1080 Wat jak dobrze rozumuje Chińskich ma się rozumieć :)
konradmk - Pią 06 Mar, 2015

Pytam bo przydałby mi się mocniejszy ale 30A to trochę za dużo
tomek701 - Pią 06 Mar, 2015

Amper chińskich to nigdy nie wiadomo, mi się wydaje że te sterowniki z magmy to wszystko to samo tylko nalepka naklejana wedle potrzeb :)
Adam Wysokiński - Sob 07 Mar, 2015

Mierzyłem nie jeden sterownik z magmy i jak sie rusza to prąd był taki jak podają na naklejce. Jak napisane 30A to było np. 32.
tomek701 - Sob 07 Mar, 2015

Dziś zaplotłem wycentrowałem i założyłem do roweru koło. Teraz przerabiam akumulator na 10S ale będę podłączał halotrony jak je podłączyć, te pięć kabelków ?
Patriko - Nie 08 Mar, 2015

Na płytce miałeś opisane który kabelek był od czego.
tomek701 - Nie 08 Mar, 2015

No dobra a jak bez opisu podłączyć ?
michal214 - Nie 08 Mar, 2015

W załączniku jest opis wyprowadzeń od strony silnika.
Jeżeli chodzi o wyprowadzenia ze sterownika, to powinieneś mieć rozpisane w instrukcji obsługi, które przewody to zasilanie halli, a które to wyjścia czujników. Jeśli nie, to wrzuć zdjęcie wtyczki od sterownika.

tomek701 - Nie 08 Mar, 2015

Dobra może zacznę od podłączenia silnika i pytanie czy można uszkodzić sterownik źle podłączając te trzy przewody fazowe? I czy ten sterownik może działać bez hali ? Sory za głupie pytania ale nie mam o tym pojęcia a nie chce uszkodzić sterownika. W instrukcji są kolorki i numery kabelków trzy środkowe to czujniki dwa skrajne to wynika z tego zasilanie red to pewnie plus ?
Adam Wysokiński - Nie 08 Mar, 2015

Przewody możesz zamieniać dowolnie. W razie złego podłączenia nie będzie się kręcić wcale albo szarpać i takie tam.
Dwa czerwone do plusa, czarny do minusa. Do tego 3 fazowe i halle i manetka. Reszta nie podłączona.
Na tej instrukcji obrazkowej z magmy zasilanie jest na górze, niżej fazy, potem halle, licznik(nie podłączasz), manetka i reszty nie podłączasz



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group