To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Porównanie przyspieszenia silników Nine Continent przy 48V

Mitar - Pią 25 Sie, 2017

Dlatego chcę w nowym sezonie FOC, skończą się niespodzianki z nagłym odcięciem ;) ustawi się przedziały mocy w stosunku do temp i od razu będzie czuć, że człowiek za bardzo szarżuje :)
esati - Pią 25 Sie, 2017

Mitar napisał/a:
Dlatego chcę w nowym sezonie FOC, skończą się niespodzianki z nagłym odcięciem ;) ustawi się przedziały mocy w stosunku do temp i od razu będzie czuć, że człowiek za bardzo szarżuje :)


To samo mi robi CA3 - powyżej zadanej temperatury (100C) liniowo ogranicza moc aż do odłączenia powyżej innej zadanej temperatury (130C) - nie udało mi się tego zrobić bo jak już ogranicza moc to na tyle że się silnik aż tak nie grzeje. Mnie przekonuje FOC bardziej ze względu na ciut wyższą sprawność i cichszą pracę.

Mitar - Pią 25 Sie, 2017

Koszt CA3 jest na tyle wysoki ,że jednak wolę za to FOC (np X2 od barmala) i watomierz od michała i nic więcej do szczęścia mi nie brakuje (Poza Falconem i miejscem na przechowywanie go ;) )
xyz2a - Pią 25 Sie, 2017

W jaki sposób to ograniczenie mocy działa - jak to jest zrealizowane?
esati - Pią 25 Sie, 2017

Regulator PID na sterowaniu manetki (manetka jest podłączona do CA3, a wyjście CA3 symulujące manetkę do sterownika)
xyz2a - Pią 25 Sie, 2017

Czyli to tak jak by ograniczenie napięcia wychodzącego z manetki. Wydaje mi się że coś podobnego można by zrealizować z arduino. Różnica taka że zamiast 600zł można wydać 50zł.
Mobil - Pią 25 Sie, 2017

EV Computer za 350zł ma takie funkcje
sannis - Sob 26 Sie, 2017

Czy ten Mxus MX01C to jest coś w ten deseń? :

https://youtu.be/ew9ozbmcoug

https://youtu.be/y6aBxKAviZ0

smekes - Sob 26 Sie, 2017

Ten Volta Bikes co pokazujesz z linku to bardziej przypomina mac -a co ma zygmakos, to prawdopodobnie są lub być może najlepsze silniki przekładniowe, są troche większe i zdaje sie lżejsze, ale chyba trudno kupić. Z tego co mi mówił zygmakos, że mu ciągnie 7Wh na 1km, jeśli ma to dobrze zmierzone to potwierdziłoby to że są to dobre i oszczędne silniki i mocne.
Jak co to zlot dzisiaj czemu nie, tylko bez dawania się przejeżdżać już, gdyż mój rower jest robiony pod moją wage, a rama ma 18lat( wygląda na 6:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group