To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Łódź solarna

EV4 - Pon 23 Mar, 2015
Temat postu: Łódź solarna
Budujemy katamaran solarny. Na razie wizualizacja. Ma być gotowy w połowie maja.
Długość 5m
Szerokość 2,5m
Miejsce dla 6-8 osób
Masa samej konstrukcji ok 350 kg
Masa wraz z panelami silnikiem i akumulatorami ok 550 kg
Panele: 6 szt. po 250w
Silnik 24V 1,5Kw
Konstrukcja całkowicie aluminiowa.
Jak coś będzie zrobione podeślę fotki.

Anonymous - Pon 23 Mar, 2015

Mam ponton z silnikiem elektrycznym i swojego czasu planowałem wpakować tam jeden panel 250W nieco nad pontonem. Jedna osoba by się spokojnie zmieściła. Silnik ma 150W, więc powinno hulać, ale na planach się skończyło :)
tas - Pon 23 Mar, 2015

Słonecznik śródlądowy :D
pajak_111 - Pon 23 Mar, 2015

Fajne :smile: Przy jakim wietrze będzie tym można pływać żeby się nie wywaliło :?:
Mechano - Pon 23 Mar, 2015

Fajny projekt, będę śledził :)
Anonymous - Pon 23 Mar, 2015

A na lato proponuję czapeczki z ogniwami słonecznymi do ładowania telefonów ;)
Jacq - Pon 23 Mar, 2015

Projekt na spokojne wody z grilem na srodku bylby super na niedzielny piknik dla calej rodzinki.
sannis - Pon 23 Mar, 2015

A jaki silnik dajecie do tego kata? Ostatnio rozkminiam konwersję longtaila na elektryka do swego pneumatycznego kata. Longtail ma tę zaletę, że można go stosować na płytszych zarośniętych szlakach typu kanały np. łączące jeziora. A kata to skądś znam - nie przypadkiem Salmo Boats?
Adam Wysokiński - Pon 23 Mar, 2015

Cytat:
przypadkiem Salmo Boats?
całkiem podobne :wink:
EV4 - Pon 23 Mar, 2015

Nazywa się Salmo Solar
Kilka fotek z budowy

Jacq - Wto 24 Mar, 2015

Jako ze bywalem na i w łódkach to widziałem ożobrowanie a tu nic nie widze, no niewiem.
Kadłub łódki zachowuje sie tak samo jak skrzydlo samolotu w ktorym sa wzmocnienia.

Adam Wysokiński - Wto 24 Mar, 2015

Cytat:

Jako ze bywalem na i w łódkach to widziałem ożobrowanie a tu nic nie widze, no niewiem

Ożebrowanie czego?

Jacq - Wto 24 Mar, 2015

Adam Wysokiński napisał/a:
Cytat:

Jako ze bywalem na i w łódkach to widziałem ożobrowanie a tu nic nie widze, no niewiem

Ożebrowanie czego?

Adam Wysokiński - Wto 24 Mar, 2015

A skąd taki pomysł. Oczywiście, że sa wręgi.
maran_hand - Śro 25 Mar, 2015

Fajny projekt. Ale widze problem czyli dach z paneli solarnych. Lekki wiatr i masz zagiel do "pokonania" ktorego potrzebujesz naprawde bardzo mocnego silnika.. mocniejszy wiatr i silnik nie da rady. Jak to chcesz rozwiazac ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group