To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Silnik RH2804 nie rusza... co dalej?

Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015
Temat postu: Silnik RH2804 nie rusza... co dalej?
Koledzy - mam zagwozdkę. Podłaczyłem sterownik Infineon 17A, baterię i silnik RH2804, ale nic się nie dzieje - całość nie rusza.
Mam w związku z tym pytania - jak sprawdzić czy czuniki Halla są ok? Jest na to jakiś sposób? Podejrzewam że winne są właśnie one. Macie jakieś pomysły?

Przekręcenie manetki nic nie daje, przewody są podłączone prawidłowo - podłączyłem manetkę, silnik (3 fazy + 5 cienkich przewodów) oraz zasilanie +/-. I nic. A może manetka nie daje sygnału?

Hmmm. Rady?

Patriko - Pią 03 Kwi, 2015

Zwarłeś dwa PINy króre odpowiadają za stacyjkę w sterowniku?
Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

Znalazłem to, jakby co:

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2196

Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

nie, a trzeba je zewrzeć?
Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

Mam taki sterownik (prawie - tyle, że 17A):
http://nexun.pl/sklep/ste...a-36v-48v-.html

Tam jest napisane:

10. Czerwony - stacyjka. Przykładając na przewodzie PLUS z baterii (24V, 36V, 48V) - możemy włączać lub wyłączać sterownik. Fabrycznie przewód jest podłączony do zasilania i sterownik jest zawsze wlączony. Jesli podłączysz ten przewód poprzez przycisk (np. przy manetce) to ten przycisk będzie pełnił funkcje stacyjki.

- więc nic nie zwierałem...

Patriko - Pią 03 Kwi, 2015

Ano.
Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

Czyli Patriko mam zewrzeć przewód
" Czerwony - stacyjka" do plusa zasilania?
Bo z opisu na stronie NEXUN.PL wynika że nie ma takiej potrzeby. Przewód pozostawiłem wolny.
(tylko się upewniam)

tas - Pią 03 Kwi, 2015

Czy kabelek o którym mowa jest przyczepiony do przewodu PLUS zasilającego sterownik czy jest wolny i sobie wisi?

Cytat:
Przewód pozostawiłem wolny.

... jest mało precyzyjne

Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

Wolny i sobie wisi Tas.
tas - Pią 03 Kwi, 2015

no więc to może być stacyjka sterownika, każdy ją ma. Bez podania na stacyjkę PLUSA z baterii sterownik jest wyłączony. Zamontuj sobie na tym kabelki jakiś włącznik albo tymczasowo połącz kabelek z plusem z akumulatora.
Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

Dobra. Idę do garażu to przetestować.
Odezwę się za niedługo :)

tas - Pią 03 Kwi, 2015

Mam nadzieję, że ten rzeczony kabelek to faktycznie stacyjka... :P
W razie wątpliwości daj fotke to się popatrzy.

Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

:)

Ja też mam nadzieję. Byłem, zobaczyłem, miałem wątpliwości więc wróciłem zapytać. Foty nie zrobię, bo uwaliłem kabelki zostawiając sobie 3-4 cm.
Jest tak:
znalazłem luźne kabelki - czerwony i pomarańczowy. Czy to to? Reszta to jakieś czarne i inne.

tas - Pią 03 Kwi, 2015

Ojjj, to będzie pod górkę :P
Skoro poucinałeś wszystkie kabelki to teraz jedyną opcją zlokalizowania tego jednego kabelka od stacyjki jest przepikanie miernikiem wszystkich czerwonych. Wszystkie czerwone cienkie kabelki powinny być połączone z sobą prócz jednego - stacyki.

Tylko odłącz zasilanie z roweru przed zabawą.

Jednak przydało by się widzieć najpierw zdjęcie tych kabelków....

Pawiel - Pią 03 Kwi, 2015

czyli przepikając ten czerwony kabelek z plusem zasilania, to
jeśłi nie będzie przejścia (będą rozłączone)
to to jest właśnie stacyjka ma się rozumieć?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group