To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - silnik pradnica

bartek - Nie 26 Kwi, 2015

Swego czasu planowałem robić sobie turbinę savonius-a napędzająca właśnie takiego huba DD.

https://www.youtube.com/watch?v=bEYOwyNC7kw

Już prototyp był gotowy, ale sama turbina wyszła za mała względem silnika ( turbina zrobiona z rur wod-kan 22cm / 100cm ) i nie była w stanie go ruszyć przy słabym wietrze, a na wichurę nie chciało mi się czekać. Myślę że tak optymalnie było by zrobić taką turbinkę z beczki 200l pod takiego DD 240mm.

Adam Wysokiński - Nie 26 Kwi, 2015

Nie działało bo to nie był " prawidłowy savonius " :mrgreen:
Ja parę dni temu robiłem próbę z silnikiem 36V przekładniowym. Jak kręciłem około 60 obr/min to byłobokoło 8V tylko na mostku trójfazowym. Żeby rozsądne napięcia uzyskać, to musi być wyjątkowo wolnoobrotowy silnik albo trzeba przewinąć.

bloodyopel - Nie 26 Kwi, 2015

przy silniku 7x9 kręcąc korbą wolno na "najcięższym" przełożeniu spokojnie można uzyskać 55-60V, bardziej koła nie rozkręcałem :P
tas - Nie 26 Kwi, 2015

Już widzę na zlocie nową konkurencję, kto szybciej naładuje baterię AA nogami :D
Eryk1000 - Nie 26 Kwi, 2015

Gdyby te silniki nie były prądnicami to jak by działała funkcja odzysku energii przy hamowaniu :P Tyle przykładów i podpowiedzi do okoła. Co do konkurencji to mogło by być ciekawie np. konkurencja kto więcej wygeneruje chwilowo mocy :P
bartek - Nie 26 Kwi, 2015

Adam Wysokiński napisał/a:
Nie działało bo to nie był " prawidłowy savonius " :mrgreen:

A jak wygląda prawidłowy savonius??
Wiem, aby poprawić jego sprawność łączy się dwie takie turbiny ustawione na krzyż.

tas - Nie 26 Kwi, 2015

Tylko jedna osoba wie jak wygląda PRAWIDŁOWY savonius :)
gienek333 - Nie 26 Kwi, 2015

Ale ostatnio się nie udziela :shock: . Ktoś coś wie co z kolegą :?:
bartek - Nie 26 Kwi, 2015

No tak... sorry nie załapałem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group