To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - silnik rh2804

koryt - Nie 26 Kwi, 2015
Temat postu: silnik rh2804
zbudowałem sobie rowerek na bazie silnika rh2804 z tym że zapleciony mam w obręcz 28'' praktycznie jezdzę tylko asfaltem .bateria 36v 15ah lifepo4 .no i tu zaczyna sie pytanie czy dobrze zrobiłem ,wiele osób stwierdza że silnik 7/9 byłby dużo lepszy ,ale posługując się kalkulatorem symulacji nie widzę tak znaczacych różnic ,chciałem podniesć napiecie do 20s lifepo4 aby jeszcze szybciej czasami jeżdzic to powiedziano że to głupota na tym silniku obecnie prędkosć max bez pedałowania 48km ale to nie jest tak odczuwalne na dużych kołach czasmi bym chciał pojezdzić te 70 km .co wy na to MÓJ NOWY PROJEKT trochę ulepszony
atomek1000 - Nie 26 Kwi, 2015

Zwiększenie napięcia do osiągniecia wyższej prędkości jest jedynym rozwiązaniem w tym momencie, jak zmienisz na 7/9 to bedziesz miał jeszcze mniejszą prędkosc.

Kwestia jest czy twój rower wytrzyma taką prędkość :mrgreen: jego wygląd nie przekonuje do prędkości >50kmh..dbaj o bezpieczeństwo, wymień chociaż amortyzator i zamontuj dobre hamulce na przód.

tas - Nie 26 Kwi, 2015

"Nie przekonuje" to cyganka sprzedająca poduszkę na parkingu.
Przecież ten rower to jest śmierć przy 70...

atomek1000 - Nie 26 Kwi, 2015

Nie chciałem urazić kolegi :oops: ale uważam dokładnie tak samo, przy takich prędkościach nawet odpowiednia opona jest konieczna :!:
koryt - Nie 26 Kwi, 2015
Temat postu: silnik rh2804
rowerem tym jeżdże 2 lata na początku z silnikiem sparty 250w i całkiem fajnie si jezdziło praktycznie drogą asfaltowę bo szczerze mówiąc nie mam czasu na zabawę rano do pracy apo południu do drugiej pracy razem około 40 km dzięki rowerowi przestały plecy mnie boleć a dzięki temu silnikowi rh2804 jeszcze lżej się jeżdzi ale faktycznie 70 km to przesada zostanę przy 36v może 48v no i koszka są ogromne inwestując w dobrą baterię .aco do bezpieczeństwa to raz auto we mnie udeżyło dla roweru nic ma mocną ramę orginalna koga miyta gozej było ze mna
Yin - Nie 26 Kwi, 2015

Nie wytrzyma to trochę na wyrost, moim zdaniem hamulce w szybkiej jeździe miejskiej to podstawa - jak by z przodu dać tarcze 180mm + oponki na troszkę większym balonie to po znanych fragmentach drogi i dobrych warunkach drogowo pogodowych dało by się latać te 70 km/h. Oczywiście chwilowo - odcinkami.
MixhaL - Nie 26 Kwi, 2015

50 km\h strach tym rowerem a co mowa szybciej
do szybkiej jazdy rower musi mieć odpowiednią geometrię i rozstaw kół aby był stabilny nie mówiąć o dobrym zawieszeniu i hamulach
mogę tylko powiedzieć że masz jaja jeżdżąc tak szybko czymś takim

2mirko2 - Nie 26 Kwi, 2015

Już to widzę jak kolega mając e-rower co jedzie 70km/h będzie dawał pełen gaz tylko na znanych odcinkach drogi. Kolego Yin, bądźmy realistami. Taki rower to 50km/h to już nie jest odwaga tylko wiesz co....
Mam prawie identyczny. Zerowa stabilność, giba się, pałąk jest elastyczny, goni przednie koło względem tylnego że zostawia czasem 2 ślady, wysoko postawiony środek ciężkości, hamulce słabe, opór jak żagiel. 50km/h to już jest za dużo, tyle to skutery jeżdżą, a nie takie miejskie rowerki na zakupy.

MARCIN - Pon 27 Kwi, 2015

atomek1000 napisał/a:
Zwiększenie prędkości do osiągniecia wyższej prędkości jest jedynym rozwiązaniem

Zgadzam się w całej rozciągłości :mrgreen: .

atomek1000 - Pon 27 Kwi, 2015

MARCIN napisał/a:
atomek1000 napisał/a:
Zwiększenie prędkości do osiągniecia wyższej prędkości jest jedynym rozwiązaniem

Zgadzam się w całej rozciągłości :mrgreen: .


hahahaha :mrgreen:

Chodziło mi oczywiście o napięcie

koryt - Czw 04 Cze, 2015
Temat postu: Re: silnik rh2804
koryt napisał/a:
zbudowałem sobie rowerek na bazie silnika rh2804 z tym że zapleciony mam w obręcz 28'' praktycznie jezdzę tylko asfaltem .bateria 36v 15ah lifepo4 .no i tu zaczyna sie pytanie czy dobrze zrobiłem ,wiele osób stwierdza że silnik 7/9 byłby dużo lepszy ,ale posługując się kalkulatorem symulacji nie widzę tak znaczacych różnic ,chciałem podniesć napiecie do 20s lifepo4 aby jeszcze szybciej czasami jeżdzic to powiedziano że to głupota na tym silniku obecnie prędkosć max bez pedałowania 48km ale to nie jest tak odczuwalne na dużych kołach czasmi bym chciał pojezdzić te 70 km .co wy na to

koryt - Czw 04 Cze, 2015
Temat postu: Re: silnik rh2804
teraz po delikatnych przeróbkach a mianiwicie koło 26'' rama wzmocniona skrzynką z laminatu rower jest stabilniejszy i bardziej komfortowy .bo jednak ciężar aku został inaczej rozmieszczony w skrzynce na środku roweru
tas - Czw 04 Cze, 2015

Skrzyneczka z aluminium czy z laminatu? :)
atomek1000 - Czw 04 Cze, 2015

koryt napisał/a:
skrzynką z laminatu

tas - Czw 04 Cze, 2015

No właśnie, ostatnio widziałem skrzyneczkę z alu zespawaną z ramą (szkielet) a ścianki z laminatu i wyglądało to bardzo podobnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group