To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - 3000W vs 3000W

Tomas - Czw 14 Maj, 2015

Sorka nie doprecyzowalem. Chodziło o prędkość max dla jednego i drugiego przy tym samym napięciu a nie napięcie max. jakie bierze bo to jasne :wink:
bloodyopel - Czw 14 Maj, 2015

Tomas, maniekrox trochę przekręcił i wychodzą cyrki :D myślał zapewnie o Kv a nie kV (kilo Volt)
A Kv jak najbardziej mówi o prędkości obrotowej, a dokładnie jest to ilość obrotów, bez obciążenia, jakie silnik może uzyskać z jednego volta dostarczonego napięcia, czyli mnożysz Kv * podane napięcie i wychodzą ci RPMy ;)

maniekrox - Pią 15 Maj, 2015

Tak, racja miałem na myśli Kv, a nie kV:D Dzięki za sprostowanie
toft - Pią 15 Maj, 2015

Jaka jest średnica tych silników (po okręgu w środku otworów na szprychy)?
tas - Pią 15 Maj, 2015

Taka sama.
A innym temacie są pdfy od mxusa możesz zobaczyć.

MixhaL - Sob 16 Maj, 2015

jaki moment mają oba silniki?
tas - Sob 16 Maj, 2015

Tak naprawdę cholera wie, piszą wszyscy co chcą, 9c piszą dla RHR - go pojazdów do 600kg masy całkowitej, max 270Nm. Ale przy jakim prądzie, mocy, jakim zasilaniu, nie wiadomo. Mxus nie lepszy, w ogóle nie podaje żadnych danych, na całe szczęście są dobre ludki z hamowniami i można znaleźć jakąkolwiek informację realną.
Przy czym trzeba uważać z interpretacją, bo to wszystko testowane na znamionowych prądach, które raczej nijak się mają do tych praktycznie spotykanych :P

sietaz - Pią 21 Sie, 2015

Jako ciekawostkę dodam, że mxus występuje z dropoutem 170 mm czyli do fatbike'ów
ap0f1s - Sob 19 Wrz, 2015

Na silnik RHR205-50 można założyć więcej niż jedno przełożenia czy przy takiej szerokości ośi "przerzutki" nie są możliwe?
Eryk1000 - Sob 19 Wrz, 2015

Problem jest taki że tam jest nietypowy gwint(nie rowerowy) i dostępne wolno biegi są tylko 1 rzędowe.
Pykacz - Sob 19 Wrz, 2015

ap0f1s napisał/a:
Na silnik RHR205-50 można założyć więcej niż jedno przełożenia czy przy takiej szerokości ośi "przerzutki" nie są możliwe?

Można założyć tylko jedną zębatkę i to nie z powodu szerokości silnika . Po prostu ma specyficzny gwint na wolnobieg.

tas - Sob 19 Wrz, 2015

25km/h spokojnie da się na takim wolnobiegu ukręcić (22T).
Więcej nie trzeba :P

Pykacz - Nie 20 Wrz, 2015

Niby się zgadza. Ja miałem przy kole wielkości 21,5cala (obręcz 16cali) absolutny ,max komfortowego kręcenia 20km/h i też mi to nie przeszkadzało (przy blacie z przodu 48 ,chciałem założyć 52 ale ostatecznie doszedłem do wniosku że tak jest optymalnie dla mnie ) ale są też tacy co by chcieli nogami "pomóc" przy 65-ciu . :lol:
toft - Nie 20 Wrz, 2015

To jest też kwestia pewnej wygody. Są osoby które kręcą cały czas z wiadomego powodu. I nie chodzi tu o dodawanie mocy przy 40 czy 50. I wtedy większe przełożenie się jak najbardziej przydaje. Pzdr.
Pykacz - Nie 20 Wrz, 2015

toft napisał/a:
To jest też kwestia pewnej wygody. Są osoby które kręcą cały czas z wiadomego powodu. I nie chodzi tu o dodawanie mocy przy 40 czy 50. I wtedy większe przełożenie się jak najbardziej przydaje. Pzdr.


Tak i to mi wcale nie przeszkadzało kręcić cały czas (tyle że bez obciążenia i dużo wolniej niż przekładnia) . :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group