To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Kask pełny na codzień

tas - Wto 12 Maj, 2015
Temat postu: Kask pełny na codzień
Czy ktoś z Was używa na co dzień kasku pełnego rowerowego? Chodzi o codzienny użytek ebajka, nie o las, bo tam wiadomo.
ap0f1s - Wto 12 Maj, 2015

Myślałem nad tym, ale jakoś zawsze mówię nie. Nie powiem pędząc z prędkością 60km już jest naprawdę niebezpiecznie.
bloodyopel - Wto 12 Maj, 2015

Jeden z Kolegów na zlocie był w pełnym kasku, choć nie wiem czy na co dzień używa :roll:
Tomas - Wto 12 Maj, 2015

bloodyopel napisał/a:
Jeden z Kolegów na zlocie był w pełnym kasku, choć nie wiem czy na co dzień używa :roll:


No było też na zlocie dwóch dużych panów, na dużych fullach, o dużych oponach, z dużymi silnikami i z dużą baterią między ...kolanami :mrgreen: Mieli kaski pełne na szczękę. Pojawili się na chwilę i znikneli.

Generalnie też się zastanawiałem nad kaskiem przy tych prędkościach bo nigdy nic nie wiadomo.

.

MixhaL - Wto 12 Maj, 2015

Ja używam ale tylko wtedy gdy wiem że najdzie mnie ochota na większe prędkości niż na co dzień.
Adamo - Wto 12 Maj, 2015

Ja używam narciarski :grin:
KrzysiekEV - Wto 12 Maj, 2015

Ja od zimy kupiłem pełny z odpinaną szczęką bo już za często zatoki-uszy przewiane. Co dziennie do
pracy na 3 zmiany na mrozie i deszczu daje w kość .
Zalety:
nie wieje-ciepło , deszcz-grad-owady nie straszne , blenda przeciw słoneczna.
Wady:
paruje jak zimno , trochę niewygodny do pilnowania , za bardzo wygłusza otoczenie i wiatr huczy.
Morzę spróbuję jakiś sprytny interkom zamontować .
Kask mam typu Ozone City-01 .

Eryk1000 - Wto 12 Maj, 2015

Przy mocnym a zarazem szybkim bajku porządny kask powinien być obowiązkowo, miałem nic tu nie pisać bo to dla mnie jasna sprawa, na rowerze zawsze jeżdżę w kasku tylko że rowerowym :P ale po przypadkowym oglądnięciu takiej przygody motocyklistów warto się zastanowić, takiego efektu wypadku chyba nikt nie przewidzi a głowę mamy tylko jedną :P

https://www.youtube.com/watch?v=CRjzf4LUNw4

MARCIN - Wto 12 Maj, 2015

Jak już kask, to właśnie pełny. Zwykły orzech co daje? Nie potłukę sobie dekla, ale wszystko inne rozwalę - oczy, nos, szczękę, ośrodek widzenia w mózgu (z tyłu). Rozmyślałem trochę o zakupie, ale są ważniejsze wydatki, np. większy silnik. Taki żarcik :mrgreen: .
Freerider - Śro 13 Maj, 2015

Polecam 661 comp II, to chyba najtańszy DOBRY kask. Wygodny, tylko trzeba rozmiarówkę dobrać odpowiednią przymierzając. ;)
tas - Śro 13 Maj, 2015

No właśnie ja ostatnio zupełnie przypadkiem trafiłem w salonie sportowym na wyprzedaż kasków http://sportmix.pl/marki-...e---410818-7745 za 200zł :shock: i skoro go mam to można zacząć używać nie tylko w lesie (tzn używam kasku zawsze, nawet jak mam przejechać 200m do warzywniaka, ale 'zwyczajnego' rowerowego). Dlatego podpytuje jak to u was jest :)
piotrrs11 - Wto 05 Sty, 2016

Podbijam!

Polecacie jeszcze jakieś pełne kaski w cenie ~~300zł (pewnie za mniej nie warto?)

Anonymous - Sob 09 Kwi, 2016

tych dwoch duzych "panow" panie Tomas to para mieszana, uzywaja na codzien kaskow Bell fullface, byla nawet przecena w sklepie firmowym gianta- Bikeman na nie(oficjalnie sprzedaja tylko alpine-tez dobre ale drozsze)
Energyone - Pon 15 Sie, 2016

Ja na co dzień jeżdzę w takim kasku Casco http://kup-najtaniej.pl/p...713c2f46a8.html. On jest specjalnie wzmacniany i trochę głębszy niż tradycyjne kaski rowerowe. Nie ma on ochrony na szczękę ... nie wiem, czy jest ona potrzebna. Jeźdże po mieście i rzadko rozwijam prędkość wieszą nić 30 km/h.
radasss - Śro 17 Sie, 2016

Kask pełny, nie szczękowy.
KrzysiekEV napisał/a:

Zalety:
nie wieje-ciepło , deszcz-grad-owady nie straszne , blenda przeciw słoneczna.

Jak powyżej napisane + dostatecznie cicho, interkom. Raz już mnie ochronił przed kontaktem z podłożem.
Okoliczni uczestnicy ruchu - zdezorientowani. Niby rower..., coś szybkawo jedzie..., może dlatego w kasku motocyklowym... ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group