To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Silnik w piaście - wypadajace koło z ramy

Adam Wysokiński - Śro 30 Mar, 2016

Najlepiej by było gdyby ten mały element był długi i mocowany do widelca bezpośrednio.
Z dwojga złego zrób tak jak za drugim razem, będzie lepiej.

oper11 - Czw 31 Mar, 2016

oper11 napisał/a:
zeeltom napisał/a:
Pomyśl chwilę i wyobraź sobie jakie siły powstają na osi przy ruszaniu koła do przodu. Oś będzie się chciała kręcić w drugą stronę. W przypadku, który pokazał TAS ośka będzie przez pierwszą blachę pchała tę długą blachę do góry. Czy opaska zatrzyma ten ruch? Wątpię. Co innego, jeśli ta zagięta oprze się o widelec. Wtedy opaska metalowa utrzymuje wszystko w kupie, a siła skręcająca zablokuje się na widelcu. Ja mam po prostu założony odpowiedni klucz płaski oparty o widelec od przodu i przyłapany opaską. Cała siła obrotu osi opiera się na widelcu. Prędzej puści klucz, lub wyrobi się spłaszczenie ośki.

Dzięki za odpowiedź.Czyli biorę się za szlifowanie górnej aby dolna wlazła i oparła się o widelec.

Już zrobione, mam nadzieję że to już ostateczna wersja.Tak miało wyglądać?

Anonymous - Czw 31 Mar, 2016

Jakoś takoś ;) Czy między widelcem a tym małym elementem jest jakaś podkładka? Ja bym starał się to zamocować jak najbliżej widelca.
Czy ten górny element jest oparty o widelec tak, by nie miał tendencji do ześlizgiwania się z niego? Bo zrobiłeś tam szlif.
Chodzi o to, żeby to miejsce ze śrubą nie miało możliwości ześliźnięcia się z widelca. Bo tam będą największe siły działające przy ruszaniu.

oper11 - Czw 31 Mar, 2016

zeeltom napisał/a:
Jakoś takoś ;) Czy między widelcem a tym małym elementem jest jakaś podkładka? Ja bym starał się to zamocować jak najbliżej widelca.
Czy ten górny element jest oparty o widelec tak, by nie miał tendencji do ześlizgiwania się z niego? Bo zrobiłeś tam szlif.
Chodzi o to, żeby to miejsce ze śrubą nie miało możliwości ześliźnięcia się z widelca. Bo tam będą największe siły działające przy ruszaniu.

Pomiędzy dolną zakrzywioną blachą a widelcem jest podkładka z ząbkami.Górna blacha jest solidnie oparta o widelec w dwóch miejscach, na górze [tam gdzie jest opaska] i na dole [tam gdzie jest zeszlifowana do skosa] Natomiast chcę jeszcze wokółotworu w czarnej blaszce która służy jedynie do zamocowania pręta błotnika ponacinać przecinakiem wkoło bruzdy aby nakrętka się nie odkręcała.Ta blaszka jest gładka i śliska a pod tymi nakrętkami chyba nie stosuje się podkładek sprężystych? Bo nakrętka ma też ząbki na kołnierzu.

Adam Wysokiński - Czw 31 Mar, 2016

oper11 napisał/a:
pod tymi nakrętkami chyba nie stosuje się podkładek sprężystych?

Przy takich mocowaniach nie powinno się stosować podkładek sprężystych. Nie ma ona pożądanej samohamowności. Ma małą powierzchnię i potrafi się rozginać. Widziałem też pękniętą co w takim zastosowaniu to już słaba akcja. Ja bym dał normalną podkładkę i ewentualnie klej do gwintów.

tomoaza - Pią 01 Kwi, 2016

Kolega ma rację co do stosowania podkładek sprężynujących, ja przez taką podkładkę wywinął bym orła jak talala . Takie podkładki nawet pomagają przy odkręceniu nakrętki.
Jak się poluzuje to odpychają i powodują szybsze odkręcenie się.

baljaw - Nie 08 Maj, 2016

wiecie może gdzie można kupić podkładki blokujące


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group