To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Nowy projekt na ramie Vector

Adamo - Czw 14 Maj, 2015
Temat postu: Nowy projekt na ramie Vector
Pomału ogarniam ebajka pod swoim kątem.
Rama przyszła dość szybko + poszerzacze po dodatkowe 8mm na stronę dla 3 rzędu aku.



Z tego powodu co niżej widać ze szczęścia nie skaczę. Spaw nie przegrzany a mam nadzieję że ramę inna ręka spawała.. :roll:



Oś suportu jest luźna na łożyskach i przesuwa się 5mm w lewo i prawo.
Fajnie jak by to był koniec niespodzianek :razz:

MixhaL - Czw 14 Maj, 2015

Chyba mają dużo zamówień na te ramy bo jak widać jakości nie trzymają.
Wystarczy tylko policzyć ile do nas na forum trafiło, to ile zamówień muszą mieć na świat.
Gratuluję ramy :!:

jbrosd12 - Czw 14 Maj, 2015

Też się interesowałem ta ramą,zniechęciła mnie informacja,że to jest robione ze zwykłej stali konstrukcyjnej więc przy ostrej jeździe martwił bym się o wytrzymałość.
Spawy nie bardzo się wtopiły w materiał nie pchaj za dużo aku do środka bo jeszcze pierdyknie :razz:
Jak złożysz i pojeździsz to napisz jak się jeździ na tak nietypowej geometrii.

MixhaL - Pią 15 Maj, 2015

Podobno stal jest wytrzymalsza od tej w qulbixie ale jaka prawda tak na prawdę to nie wiem...
deckardmst - Pią 15 Maj, 2015

A jak sie ma do nich nasza rodzima rama a'la bomber od Falcon ?
Adamo - Pią 15 Maj, 2015

Hmm, jak wierciłem w Falconie to była masakra no chyba że przy spawie wiadomo.
Tam konstr. przestrzenna, samonośna, skrzyniowa hehe tu rama z kształtownika..

maniekrox - Sob 16 Maj, 2015

Wytrzymała akurat jest, bo jak Adamo mówi jest z profili 15x15mm robiona;) Sam właśnie spawam kopie Vectora, ale dla siebie to wiadomo, jakość musi być;)
MixhaL - Nie 24 Maj, 2015

Adamo, czemu sprzedałeś poprzednią konstrukcję :?: Co Ci w niej nie odpowiadało bo miałeś spoko bajka.
Adamo - Nie 24 Maj, 2015

Mixhal Falcona jeszcze nie sprzedałem. Jest git i to na prawdę mocna i zwarta konstrukcja.
Miał być dla żony ale za ciężki mocny itd :roll:
W tym sezonie "upalam" na nium a na jesieni idzie na sell. Buduję mocniejszą maszynę ot taka przypadłość mnie się przytrafiła :mrgreen:

Adamo - Pon 25 Maj, 2015

Artur odpisał mi że rozwiązaniem na ruchomą oś suportu jest wymiana łożysk na wyższej jakości.. ehem
ARTUR - Sob 13 Cze, 2015

Jakieś postępy w budowie ? :smile:
Adamo - Nie 14 Cze, 2015

Projekt bez ciśnieniowy czyt. zimowy. Coś tam się jednak dzieje, prawda.
Przyszły frukty z przyjaznego miejsca za co ładnie dziękuję :smile:



Wymienię imbusy na mniej wystające zaokrąglone aby przewodów nie porwać podczas jazdy.
Zdemontuję też małą "atakującą" aby zrobić więcej miejsca na podkładkę i nakrętkę ośki wahacza.

Rafał - Pon 15 Cze, 2015

Adamo widze ze apetyt na watty rosnie. Byl jak dobrze pamietam na poczatku silnik 250watt, pozniej 9c na 48v a teraz juz mxusik:) Pochwal sie co to za wersja i skladaj rumaka bo ciekaw jestem jak to bedzie jezdzic:)
Adamo - Pon 15 Cze, 2015

Oj tak Rafał apetyt rośnie w miarę jazdy :mrgreen:

16X4T Winding
Phase resistance = 0.110 Ohms
RPM at 50.2V = 448.2, 8.93 Kv
1.08A/54.2 Watts No Load


Ten bajk ma być modelem beta bo opamiętanie rozsądek nakazuje :smile:

Adamo - Czw 25 Cze, 2015

Od strony mechanicznej w moim przypadku wystarczyło dać po jednej miedzianej podkładce gr. 0.8mm pomiędzy łożyska wahacza a od zew. dorobić 2 stalowe podkładki gr. 1mm aby było spasowane i pracowało poprawnie po skręceniu osi na kość. Oczywiście gniazda łożysk przy tak cienkiej rurce po spawaniu zrobiły się owalne.





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group