To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Politechnika Opolska - trójkołowiec

tas - Pią 22 Maj, 2015
Temat postu: Politechnika Opolska - trójkołowiec
http://wu.po.opole.pl/nie...szego-studenta/
http://www.po.opole.pl/in...llery;1075;2014


Anonymous - Pią 22 Maj, 2015

Za szeroki.
Ten panel słoneczny, to chyba tylko do ładowania telefonu?

Adam Wysokiński - Pią 22 Maj, 2015

Fakt, nie jest węższy niż samochód. Jedyna sensowna opcja robienia takiego szerokiego to pokonywane zakrętów z dużą prędkością. Poza tym wygląda bardzo fajnie, wydaje się wygodny.
Anonymous - Pią 22 Maj, 2015

Tak szczerze, to żadna rewelacja. Mój słonecznik ma dużo lepsze parametry. 36V 14Ah? Ciekawe, ile to kosztowało, bo o tym cisza.
toft - Pią 22 Maj, 2015

Zeltom:) nie mierz wszystkiego tylko swoją miarą:). Oczywiście w kontekscie nas wolnych i fajnych ludzi to masz rację ale pamiętaj że to mgr. Tu jest inne podejście liczą się inne sprawy. Np wykazanie pewnej tezy czy opis zjawisk czy technologii np związanych ze spawaniem czy np samo sprocedoewanie oprogramowania do sterownika. Stal jest tania:). Panele i aku (oraz czasem elketronika) już nie. Widać budżet ale też łatwo by było dodać paneli i aku do obecnej konstrukcji. Pan jest przede wszystkim biednym studentem, który coś realizuje, a przede wszystkim swoją magisterkę:).
Nie zapominajmy o tym:).
Co iinego konkursy typu mushellka (moja polsl) czy te z pojazdem elektrycznym, Tam są budżety z grantów czy od władz uczelni i po pareset tysięcy. Ale też stawia się na co innego...
Pozdro:)

Eryk1000 - Pią 22 Maj, 2015

No lala jak na studenta ;) W sumie ten pojazd to jest część namacalna pracy dyplomowej. Widać chłopak ma zajawkę na EV połączył przyjemne(hobby) z pożytecznym(praca dyplomowa) :)
gienek333 - Pią 22 Maj, 2015

Najbardziej przykre jest to, że legalnie nie wyjedzie tym na ulicę, chyba że wyskoczy z kilku tysi na "homologację", ale cóż "najważniejsze jest bezpieczeństwo" i"zgoda" (na dymanie frajerów), jak ich nie stać to niech jeżdżą rowerami, elektryki się zachciewa, lenie :lol: .
Eryk1000 - Pią 22 Maj, 2015

Niestety durne prawo, jest to bardzo przykre, pewnie pozwolenie o ile takowe dostanie i papiery przerosną kilkukrotnie wartość pojazdu.
NocnyPtak - Nie 07 Cze, 2015

zeeltom napisał/a:
Za szeroki.
Ten panel słoneczny, to chyba tylko do ładowania telefonu?


Za szeroki, fakt. Ponadto za ciężki i bez jakiejkolwiek osłony przeciwdeszczowej. No, ale to praca dyplomowa a nie pojazd użytkowy.
A ten panel słoneczny to - jak zrozumiałem z opisu- do zasilania akumulatora sterującego (i do tego spokojnie wystarczy, bo 20W panela/7W akumulatora to całkiem dosyć).
Jak na temat pracy dyplomowej to i tak uważam, że bardzo ciekawy. 99,9% studentów pisze prace magisterskie czysto teoretyczne, metodą "kopiuj, wklej" z internetu.
Z mojej strony, to gratulacje dla P. magistra :smile:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group