To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Rowerem do szkoły, pracy........

Eryk1000 - Pon 25 Maj, 2015
Temat postu: Rowerem do szkoły, pracy........
Ciekawe czy kiedyś doczekamy w naszym kraju takich czasów :) ? Aż 3 razy to oglądałem, jak sprawnie to poszło.

https://www.youtube.com/w...9&v=8NUgB_xkIvU

Anonymous - Wto 26 Maj, 2015

Ale to jest w Holandii. Tam nie znają samochodów ;)
Jak w Chinach :D

nanab - Sob 30 Maj, 2015

U nas na firmę 1000 pracowników mamy stojaki na max 10 rowerów.
Adam Wysokiński - Sob 30 Maj, 2015

nanab napisał/a:
U nas na firmę 1000 pracowników mamy stojaki na max 10 rowerów.

I co, zajęte są?

nanab - Sob 30 Maj, 2015

Zwykle jest tam przypięte 10-15 rowerów
Adam Wysokiński - Nie 31 Maj, 2015

Czyli 1-1,5% ludzików jeździ. A wypasionych fur to pewnie cały parking...
qaz33 - Nie 31 Maj, 2015

Nieeee. Reszta ciągnie z buta.. :P
nanab - Nie 31 Maj, 2015

Tak, cały parking zawalony(bo ma miejsce na może 100 samochodów) i same wypasione fury pokroju vw polo, opel astra, może golf albo vectra. W końcu to miedzynarodowa korporacja, to się dobrze zarabia(szeregowy ok 1800zł, albo mniej) Sporo jeździ autobusami albo przypina się do innych jadących po drodze(carpooling). Pewnie jeździło by więcej rowerami gdyby liczba wolnych miejsc do przypięcia nie była ujemna.
Maciej S. - Sob 27 Cze, 2015

A ja widzę pozytywną tendencję.
U mnie na 1500 pracowników początkowo powstał parking na może 10 rowerów. Po krótkim czasie musiano wydzielić z podziemnego parkingu obszar około 5 stanowisk samochodowych pod rowery. Obecnie szacuję, że dojeżdża średnio 20..40 rowerów, w zależności na którą zmianę. Oczywiście na I jest najwięcej.
Z rozmów z pracownikami wielu deklaruje chęć korzystania z rowerów, ale zniechęca brak bezpiecznej drogi dojazdowej. Do zakładu ostatnie 2km od strony zachodniej i wschodnie to trasa 2+2 pasy co prawda z ograniczeniem do 70km/h, ale mało kto tak wolno jedzie i na dodatek spory ruch ciężarówek.

WojtekErnest - Sob 27 Cze, 2015

U mnie parking podziemny na ok 250 samochodów ( zawiera instalację elektryczną dla Tesli) , w tym stanowiska dla ok 20 rowerów, skuterów i motorów ale w sezonie są raczej dociążone do 30-tu :-)
tkoko - Sob 04 Lip, 2015

Podobny przykład
http://www.wykop.pl/link/...owy-w-holandii/
poniżej polskie realia :lol:
aktualnie na Tour De France pokazywali parking na 12 tys. rowerów

fineasz - Sob 04 Lip, 2015

Tymczasem u nas :D

Adam Wysokiński - Sob 04 Lip, 2015

fineasz napisał/a:
Tymczasem u nas

A przecież pieszym łatwiej jest ominąć latarnie i jest to bezpieczniejsze. Ehh...

WojtekErnest - Nie 05 Lip, 2015

Oj, oj tam, przecież to jest dla bezpieczeństwa rowerzystów, żeby wolno jechali i kazdy w swoim kierunku, znaczy z prawej strony latarni :-)
Ps. Podziemny parking w Amsterdamie robi wrażenie.

nanab - Nie 05 Lip, 2015

Jakiś czas temu robiłem sobie wycieczkę nową ścieżka rowerową którą tak bardzo chwaliło się miasto. Co spotkałem:
- słupy postawione dokładnie tak jak na fotce powyżej
- okazało się, że to nie jest jedna ścieżka tylko 100 odcinków które kończyły się w najmniej odpowiednim momencie, tak że ciężko było odnaleźć kolejny odcinek
- 20% trasy to po prostu rozjeżdżona leśna ścieżka
-w miejscach gdzie były warunki żeby się rozpędzić postawili PROGI ZWALNIAJĄCE :shock:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group