To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Capacity cut off - IMAX B8

sannis - Wto 09 Cze, 2015
Temat postu: Capacity cut off - IMAX B8
Mam połączone równolegle akumulatory w 2p czyli do 10Ah. Pytanie jak ustawić wartość Capacity cut off w ładowarce IMAX B8. Jak ten tryb odcięcia pojemności ustawić? Ja go w ogóle wyłączyłem. Czy to ma jakieś znaczenie? I ostatnie pytanie w prawym dolnym rogu jest wskaźnik pojemności ładowania. Do jakiej wartości powinien on dojść przy zrównolegnionym pakiecie w 2P.
wibi - Wto 09 Cze, 2015

Parametry o które pytasz ustawiasz przed podłączeniem ładowanych ogniw czy baterii do już zasilanej ładowarki a po wyborze zostają zapisane w pamięci. Przekroczenie tak zapisanych wartości podczas ładowania skutkuje wyłączeniem procesu ładowania,w twoim przypadku pojemności.
bloodyopel - Wto 09 Cze, 2015

sannis, wyłącz w ogóle i nie myśl o tej opcji ;)
sannis - Wto 09 Cze, 2015

Opcja jest wyłączona ale tak pytam...A powiedzcie mi jeszcze - w trybie balansowania wyswietla mi 0.0 A i w zasadzie z napięcieami na poszczególnych celach nic się nie dzieje. Tryb 8S. 1 cela 4.22V ostatnie 4.16-4,17V. Czekać aż ładowarka się sama wyłączy?
Edit. oczywiście to 0.0A jest po tym jak ładowarka dobiła do tych ca 33,6V

Pykacz - Wto 09 Cze, 2015

sannis napisał/a:
Opcja jest wyłączona ale tak pytam...A powiedzcie mi jeszcze - w trybie balansowania wyswietla mi 0.0 A i w zasadzie z napięcieami na poszczególnych celach nic się nie dzieje. Tryb 8S. 1 cela 4.22V ostatnie 4.16-4,17V. Czekać aż ładowarka się sama wyłączy?



Wygląda że
masz nieznacnie rozjechany pakiet. Zaczekaj aż ładowarka sama sobie z tym poradzi.

sannis - Wto 09 Cze, 2015

To jest w ogóle pierwsze ładowanie pakietu. Wcześniej akusy przeleżały w trybie storage. W trakcie leżakowania spadki napiecia były 0,03 V na celi w stosunku do naładowania fabrycznego. Zrównolegnione pakiety o identycznych napięciach.
sannis - Wto 09 Cze, 2015

Po 200min ładowania z balansowaniem 8s2p wynik jest taki: C1- 4,22V; C2-4,16V; C3-4,16V; C4-4,16V; C5-4,17V; C6-4,16V; C7-4,17V; C8-4,16V;
Pytanie czy dać szansę ładowarce, bo jednak widać że wyrównuje. Wreszcie czy mogę przerwać balansowanie wyłączając ładowarkę i wznowić ponownie, bo na obiad trzeba jechać :mrgreen: ?

hudy147 - Pią 11 Wrz, 2015

Czasami zrównanie takiego pakietu może potrwać kilkanaście godzin. Zależnie od pojemności baterii. Masz C1 za wysoko. Podłącz obciążenie do c1 i rozladuj do 4.15V.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group