To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Zdejmowanie blokady prędkości w rowerze elektrycznym

SneX - Nie 05 Lip, 2015
Temat postu: Zdejmowanie blokady prędkości w rowerze elektrycznym
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę zdjąć ograniczenie prędkości w moim rowerze elektrycznym.
Dodaje zdjęcia z parametrami i systemem w załączniku.
Będę wdzięczny za szybką pomoc :-)

Anonymous - Nie 05 Lip, 2015

A z jaką szybkością to jeździ?
Pierwszy raz widzę taki wynalazek.

SneX - Nie 05 Lip, 2015

25km/h, nic więcej nie wiem tyle co na zdjęciach. Rower ma kupione nowe baterie 36v po 7amper przy wcześniejszej baterii 36v i 12 amper jeździł z ta sama prędkością
Anonymous - Pon 06 Lip, 2015

Pojemność tu niewiele zmienia. Trzeba by rozebrać kontroler i zerknąć, co siedzi w środku. Możliwe, że tylko podniesienie napięcia do 48V zwiększy szybkość.
henry - Pon 06 Lip, 2015

zeeltom napisał/a:
Pojemność tu niewiele zmienia. Trzeba by rozebrać kontroler i zerknąć, co siedzi w środku. Możliwe, że tylko podniesienie napięcia do 48V zwiększy szybkość.


zmiana napięcia nic nie da, sterowniki są zaprogramowane zgodnie z obowiązującymi przepisami

Anonymous - Wto 07 Lip, 2015

Znasz ten konkretny sterownik od środka?
henry - Wto 07 Lip, 2015

z tym konkretnym modelem nie miałem do czynienia lecz z tymi co się spotkałem
oraz które wychodzą fabrycznie z silnikiem elektrycznym mają od razu blokadę na okolice 25 km/h

Anonymous - Wto 07 Lip, 2015

I na czym ta blokada polega?
Pytam, bo większość rowerów na forum nie posiada takiej blokady.
Jak dotąd z takim ograniczenie spotkałem się w rowerach REX, gdzie silnik zostaje wyłączny w okolicach 25 km/h.
Reszta daje się spokojnie przewoltować i jeździ szybciej.

henry - Wto 07 Lip, 2015

nie chce się z nikim przekomarzać ale przewineło się już przez moje ręce spora ilość
rowerów elektrycznych wypuszczonych z fabryki i każdy ale to każdy z nich miał blokadę max 25-26 km/h, na dniach będę miał swój rowerek odblokowany wtedy zobaczymy jaka jest różnica, wstępnie wiem że na baterii 36V po zdjęciu kagańca ma być około 35 km/h,
natopmiast przy baterii 48V ma być w okolicach 48-50 km/h

Anonymous - Śro 08 Lip, 2015

Z kolei w moich, które miałem, blokada polegała na zworce wychodzącej z kontrolera, która zmniejszała szybkość i należało ją rozłączyć, albo przeciąć.
SneX - Śro 15 Lip, 2015

henry napisał/a:
nie chce się z nikim przekomarzać ale przewineło się już przez moje ręce spora ilość
rowerów elektrycznych wypuszczonych z fabryki i każdy ale to każdy z nich miał blokadę max 25-26 km/h, na dniach będę miał swój rowerek odblokowany wtedy zobaczymy jaka jest różnica, wstępnie wiem że na baterii 36V po zdjęciu kagańca ma być około 35 km/h,
natopmiast przy baterii 48V ma być w okolicach 48-50 km/h


i jak sprawdziłeś na swoim rowerze?

henry - Śro 15 Lip, 2015

już odebrałem przesyłkę i rower śmiga tak jak zapowiedział 33-35 km/h
i jeszcze jeden fajny epizod miałem przed wysłaniem koła, przy ruszaniu dałem mu ostrzej przy ruszaniu
no i zsadziło mnie z siedziska, dobrze że kierownicy nie wypuściłem z rąk i to wszystko na seryjnym silniku

SneX - Śro 15 Lip, 2015

To super, tylko liczyłem na odpowiedz związaną z tematem.
henry - Czw 16 Lip, 2015

SneX napisał/a:
To super, tylko liczyłem na odpowiedz związaną z tematem.

a czytałeś moja odpowiedż w pełni otwartymi oczkami ?
odpowiedż jest podana na tacy :razz:

wegrzyn - Nie 18 Paź, 2015

zakupiłem rower składak;Interbike-bora LX 36V 250W,napęd w przedniej piaście,

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę zdjąć ograniczenie prędkości w moim rowerze elektrycznym. Kontroler zapakowany w obudowie aku,może też jakaś zworka,pomocy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group