To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Stojak do serwisowania rowerów elektrycznych

Anonymous - Śro 08 Lip, 2015
Temat postu: Stojak do serwisowania rowerów elektrycznych
Ma ktoś jakiś pomysł na stojak do roweru, który umożliwi pedałowanie, kręcenie kołami i będzie pasował do każdego (rowerowate, skuterowate) rodzaju roweru?
tas - Śro 08 Lip, 2015

Był kiedyś na forum w dziale oferty ktoś tworzący takie stojaki. Mam taki i sprawdza się, choć nie jest to stojak a raczej forma podnośnika.
Anonymous - Śro 08 Lip, 2015

Daj fotki.
bartek - Śro 08 Lip, 2015

Jak masz stałe miejsce w warsztacie na serwisowanie to moim zdaniem lepiej podwieszać do sufitu. https://www.youtube.com/watch?v=NWoowaOU6Lg
Anonymous - Czw 09 Lip, 2015

Zwykła rama, to nie problem, a co ze skuterowatymi?
Za co je łapać, jeśli są obudowane plastikami?
Kierownica ostatecznie za obie rączki a tył? ;)
Za siodełko się nie da, bo tam jest kanapa i same plastiki ;)

Anonymous - Nie 12 Lip, 2015

W końcu zrobiłem podwieszanie na karabińczykach, bloczkach i grubaśnej lince ;)


Anonymous - Pon 13 Lip, 2015

Ale, że było ciężko podnosić, to nieco to przerobiłem ;) Dołożyłem dodatkowe bloczki dla przełożenia i lżejszego podnoszenia, pospawałem górne mocowania i inaczej założyłem linkę. Dorobiłem też dodatkowe linki do łapania kierownicy i tyłu roweru. Czekam jeszcze na wyciągarkę na korbkę z zapadką i to będzie koniec zabawy ;)






JerzyZ - Pon 13 Lip, 2015

zeeltom napisał/a:
... i to będzie koniec zabawy ;)

Raczej początek - huśtawka gotowa :grin:

todiero - Pią 17 Gru, 2021

Bezsprzecznie najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą taśmy poliestrowe. Są wykonane z materiału, który wytrzymuje nawet kilkusetkilogramowe obciążenie, więc nic się przypadkowo nie zerwie.
zeeltom - Pią 17 Gru, 2021

Mam to od kilku lat i nic mi się nie zerwało. Nie wiem skąd takie podejrzenia, że się coś urwie? Rower nie waży kilkuset kilogramów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group