To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Problem z silnikiem 36V 250W nie można odkręcić pokrywy

czarek007 - Pią 21 Sie, 2015
Temat postu: Problem z silnikiem 36V 250W nie można odkręcić pokrywy
Witam, mam problem z rozebraniem silnika, nie mogę odkręcić pokrywy. Nie mam pojęcia czy odkręca się w lewo czy w prawo, podczas prób odkręcania być może dokręciłem go na "amen". Powodem otwarcia silnika jest urwany przy ośce przewód zasilający. Prosiłbym o porady, pozdr.
Anonymous - Sob 22 Sie, 2015

Dekiel się ściąga, a nie odkręca. Wbij ostrze noża w szczelinę na silniku i później delikatnie podważaj go dookoła, aż wylezie ;)
Adam Wysokiński - Sob 22 Sie, 2015

To na pewno z tej strony? Nie widać szczeliny. Pokaż drugą stronę.
MixhaL - Sob 22 Sie, 2015

Jak dobrze pamiętam, dekiel zchodzi z przeciwnej strony wyprowadzenia przewodów.
czarek007 - Sob 22 Sie, 2015

Tak, dekiel odkręca się z przeciwnej strony kabla, klasyczny prawy gwint. Potrzebny był klucz o ogromnym rozstawie, długości ok. 70 cm, przypilowanie dekla na obwodzie w dwóch punktach po przeciwnych stronach, aby klucz miał za co łapać, pomoc drugiej osoby. Panowie zapewne mieli do czynienia z silnikami droższymi, bardziej przyjaznymi dla użytkownika, gdzie dekiel ściąga się po odkręceniu śrub zabezpieczajacych. Ten silnik to typowa wersja marketowa, taka jednorazówka, ewentualnie pomoże specjalistyczny klucz. Dziękuję za pomoc!
gienek333 - Sob 22 Sie, 2015

Takie "duże" rzeczy odkręca się np. paskiem wielorowkowym, od spodni, klinowym itd. Zasada jak w łańcuchowych kluczach do filtra oleju.
czarek007 - Sob 22 Sie, 2015

Hej, klucz od filtrów oleju łańcuchowy zerwany, to trzymało z tak ogromną siłą, że nie sposób to opisać, dziękuję za zainteresowanie tematem!
gienek333 - Sob 22 Sie, 2015

To raczej był "kiepski" klucz :wink: . Aluminium się dobrze rozszerza, więc dobrze trochę podgrzać (np. opalarką).
JerzyZ - Sob 22 Sie, 2015

Czasem w tego typu sytuacjach pomaga cierpliwe, długotrwałe pukanie. Ale opalarka powinna pomóc.
czarek007 - Sob 22 Sie, 2015

Tu się zgodzę z opalarką, średniej jakości klucz był, ale odkręcić było nieziemsko trudno przy zastosowaniu ogromnej przecież dźwigni!
Anonymous - Nie 23 Sie, 2015

Możesz wrzucić fotki po rozkręceniu?
czarek007 - Nie 23 Sie, 2015

Oto fotka:
Adam Wysokiński - Nie 23 Sie, 2015

Taki wielki drobnozwojny gwint. Masakra...
WojtekErnest - Wto 05 Lip, 2016

Czy do odkręcania silnika jak poniżej stosujecie jakieś przyrządy, sposoby ?

Adam Wysokiński - Śro 06 Lip, 2016

Pospawaj sobie coś na kształt dużeg klucza do kątówki i będziesz miał na zawsze. Nie polecam odkręcania żadnym przecinakiem i młotkiem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group