To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Gdzie w warszawie zapleść silnik w koło

wookie - Pią 28 Sie, 2015
Temat postu: Gdzie w warszawie zapleść silnik w koło
Mam pytanie, gdzie w Warszawie lub okolicy najlepiej zapleść silnik w koło, chodzi mi o niedrogi serwis, w którym będą wiedzieli jak to zrobić.

Będę potrzebował obręcz i szprychy, możecie polecić coś konkretnego?

dzięki

lkuc18 - Pon 31 Sie, 2015

Mogę polecić ten kalkulator -> http://www.ebikes.ca/tools/spoke-calc.html . Bardzo łatwy w obsłudze.
Dokupujesz szprychy, obręcz, zaplatasz. Nie jest to mega trudne.
Zaplotłem już 4 koła i nigdy nie miałem sytuacji żeby coś pękło mimo że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym tematem. Aktualnie mam NC 7x9 w obręczy 20" więc moment obrotowy jest duży a nic się nie dzieje. Zaplecione szprychami 2mm z allegro za jakieś 18zł. Na tym siedzi opona moto do enduro 16". Przetestowane, działa super. Jak chcesz to wrzucę zdjęcie.

WojtekErnest - Pon 31 Sie, 2015

Dowiedz się w Wawrze ul. Patriotów, sklep Tandem sport. Prowadzi go byly kolarz ale zajmuje sie również rowerami elektrycznymi.
wookie - Pon 31 Sie, 2015

Dzięki Ikuc za linka, widzę że silnik 9C jest dziwnie (asymetrycznie) wplatany, o co w tym chodzi?
Podeślij jak możesz to zdjęcie, widzę też że są różne opcje, chodzi mi o Cross Pattern, który jest najtrwalszy?

lkuc18 - Pon 31 Sie, 2015

Hmm, nie wiem o co chodzi z asymetrycznym zaplataniem. Ja zaplatam tak jak mi szprychy pasują. Kiedyś miałem NC 7x9 zapleciony na słoneczko (szprychy się nie krzyżują) w białej obręczy 24" - zaplot jest dziecinnie prosty ale podczas chamowania i przyspieszania było słychać jak trzeszczą więc jednak raczej odradzam. W tym momencie mam na 20".
To co mam aktualnie to czerwona obręcz od BMX-a, szprychy z allegro (najtańsze), opona moto 16" (napompowana ciśnieniem 4 bary). Załączam fotki.




Myślę że najlepiej zapleść na 1 krzyż. Teraz mam na 1 krzyż i na słoneczko (tak pół na pół) i jest spoko. Zaplótłbym na 1 krzyż ale silnik ma 36 otworów na szprychy a obręcz 48 więc kombinowałem. Zrobiłem tak jak mi pasowało i jest git. Ogólnie nie ma czego się bać ;) .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group