To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - klamki hamulca z czujnikiem halla

jurekoli - Nie 30 Sie, 2015
Temat postu: klamki hamulca z czujnikiem halla
Mam problem z podłączeniem i sprawdzeniem napędu (silnik +sterownik)ponieważ pourywane są przewody przy klamkach hamulca (trzy żyłowe kolor czarny czerwony i zielony w srodku). Czy może mi ktos podpowiedzieć jak pominąć te hamulce aby uruchomić ten napę?
Adam Wysokiński - Pon 31 Sie, 2015

Normalnie jak się ich nie podłącza to powinno działać. Nie podłączony hamulec nie blokuje.
Może problem jest gdzie indziej. Masz zdjęcia?

gienek333 - Pon 31 Sie, 2015

Może te hamulce są na hallotronach i "normalnie" dają 5V (jak powinno być).
jurekoli - Pon 31 Sie, 2015

Tak te hamulce są na hallotronach tyle ze ja nie za bardzo wiem jak klamka jest zamknięta gdzie jest te 5v czy tylko na czerwonym czy i na środkowym (zielonym)?
atomek1000 - Pon 31 Sie, 2015

czerwony plus, zielony jest sygnałowy, czarny minus
Anonymous - Pon 31 Sie, 2015

Czy na hallach, czy na wyłącznikach, brak hamulców nie powinien być powodem braku działania sterownika.
jurekoli - Pon 31 Sie, 2015

Mam rozumieć że zamknieta klamka to to samo co wyjęta wtyczka ze sterownika?
Mechano - Pon 31 Sie, 2015

Chyba właśnie na odwrót. Zamknięta klamka to zaciśnięty hamulec i sygnał do sterownika. Póki klamka otwarta to sterownik powinien ruszyć.
Adam Wysokiński - Pon 31 Sie, 2015

Toć przecież napisałem. Jak ktoś nie używa hamulców ( klamek z czujnikami) to pozostawia nie podłączone. Nie daje się przecież żadnych zworek. Reszta jest ok?
gienek333 - Pon 31 Sie, 2015

Niekoniecznie tak jest. W poważniejszych urządzeniach jest tak że obwód powinien być zamknięty, a naciśnięcie klamki go przerywa (napięcie z czujnika stan wysoki), robi się tak ze względów bezpieczeństwa (jak się urwie kabel to nie pojedzie). Możesz pomierzyć napięcia na przewodach i jeżeli na czerwonym jest 5V, a czarny to masa, to na zielony można podać 5V (np. przez rezystor 1k).
jurekoli - Pon 31 Sie, 2015

Czujnik halla trójnóżkowy siedzi w obejmie klamki.Po naciśnięciu klamki na sprężynce podnosi się magnes odsuwając się od czujnika.Problem w tym ze oba te hallotrony są pourywane i nie ma możliwosci ich polutowania.
gienek333 - Pon 31 Sie, 2015

To połącz przewody czerwone z zielonymi np. przez rezystory 1k lub inne zbliżone, albo na "żywca" (połącz zielony z czerwonym).
zibis - Sob 12 Gru, 2020

Może ktoś wie jaki typ czujnika halla jest w klamkach hamulcowych .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group