To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Balanser 16s, liczba przewodów

wookie - Śro 09 Wrz, 2015
Temat postu: Balanser 16s, liczba przewodów
Mam wreszcie balanser 16s do LiPo.
Zastanawia mnie natomiast dlaczego ma on zamiast 17-tu, aż 19 szt. przewodów balansujących. Nie wiem do końca jaka jest zasada działania balansera, ale obawiam się że jeśli on jest nie jest dla 16s, ale 18s, to czy nie będzie on zbyt wcześnie odcinał baterii przed rozładowaniem?

tas - Śro 09 Wrz, 2015

Zdjęcie panie, zdjęccciiieeee
atomek1000 - Śro 09 Wrz, 2015

Jeżeli jest to balanser taki jak odemnie masz to nie ma przeciwwskazan jeżeli ma więcej kabelkow. Od lewej nie podlaczaj ostatnich co zostaną.
wookie - Śro 09 Wrz, 2015

No logika niby podpowiada, że wszystko powinno być ok, ale jednak wolę się upewnić żeby nie okazało się po miesiącu że popsułem baterie bo mam nieodpowiedni balanser.

Tutaj zdjęcie:
http://serwer1379308.home.pl/balanser3.jpg

Już jak widać nazbierało mi się tych balanserów. Chodzi mi o ten na wierzchu, ma dwa więcej kabelków, diod, itd.
Ten pod spodem jest na ogniwa LiFePo4, dałem go do zdjęcia tylko do porównania.

raymaxxx - Śro 09 Wrz, 2015

mam takie samo gniazdo w 16s, nawet ten sam charakter pisma 16s 60V na nalepce :) ale to jest 16s, to że masz gniazdo na 18s o niczym nie świadczy, rozkręć go i zrób zdjęcia, to samo od spodu płytki.
Na swoim popylam od 2,5 mieś i aku zdrowy i prawidłowo zarządzany przez BMS'a - sprawdzałem kilka razy napięcia ;)

wookie - Śro 09 Wrz, 2015

Nie chcę rozkręcać go, bo nie mam pasty termoprzewodzącej, a ta płytka/radioator jakoś mocno przykręcony.
Przesyłam zdjęcie od spodu, dla porównania też zrobiłem foto dwóch, ten na wierzchu to inny 16s, jak widać ma mniej elementów wlutowanych. U Ciebie też tak jest?

http://serwer1379308.home.pl/balanser4.jpg

raymaxxx - Śro 09 Wrz, 2015

tak, u mnie też są wlutowane elementy w 17 szeregach (diody,rezystory, tranzystory...)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group