To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Ile czekaliście na paczkę z Aliexpress?

hudy147 - Pon 05 Paź, 2015

Do najbliższej ścieżki rowerowej mam 50 km :) dlatego ten tryb nie jest potrzebny. Tutaj głównie trasa i to po górach bo to podkarpacie praktycznie.
raymaxxx - Pon 05 Paź, 2015

może da się w tym zespolonym przełączniku na kierownicę wymienić sam przełącznik zamontowany wewnątrz na taki trójpozycyjny albo dwu ale trójstykowy i mógłbyś wtedy jeździć na "50%" albo "120%" to by miało sen bo faktycznie jak piszą koledzy różnica między 100 a 120 jest niewielka (ja bym określił w procentach te stopnie na 70% - 90% - 100%).
maciex93 - Pon 05 Paź, 2015

120% u mnie zwiększył prędkość z 39-40 do 47-48, ale jest to kosztem prądu jaki bierze sterownik, a w zasadzie silnik, i nie jest to 20% więcej, a raczej 40%.
Bujakoto - Wto 02 Lut, 2016

Trochę odgrzewany kotlet, ale czas dostawy mnie tak zaskoczył, że warto o tym wspomnieć:

Dostałem dziś paczkę z Aliexpress....

Kupiłem u chińczyków myszkę pionową: O taką:
http://pl.aliexpress.com/...2429189552.html

Przesyłka zwykła (nierejestrowana, nie wymagali ode mnie podpisu na poczcie)
Wysłana pocztą "China Post"
Data nadania: 20-01-2016
Data odbioru: 02-02-2016

14 dni to bardzo szybko jak na taką tanią przesyłkę :)
Jak dla mnie Turbo szybko i Mega tanio.

Darki - Pon 15 Lut, 2016

Ot loteria raz idzie 14 dni a raz w 60 nie dojdzie :P
Adam Wysokiński - Pon 15 Lut, 2016

Ja czekam zwykle około 3 tygodni
bloodyopel - Pon 15 Lut, 2016

Ostatnio coś WER Warszawa szwankuje, trzymają paczki od kilku dni do nawet tygodni... Nie mówiąc już o totalnym braku aktualizacji info w trackingu
Adam Wysokiński - Pon 15 Lut, 2016

Słyszałem, że celnicy mieli problem z systemem i robili wszystko ręcznie. Może to dlatego
Pavyan - Pon 15 Lut, 2016

W dodatku przez to noworoczne gigaświęto chińskie wszystko u nich zamarło od 5 do 15 lutego.
Kupiłem w sumie 6 rzeczy, niektóre 8-10 dni temu, przedwczoraj wysłałem tam na wszelki wypadek "przypomnienia" o swoich zakupach, jednak dzisiaj tylko jedna paczka została wysłana.
Większość sprzedających odpisała mi kurtuazyjnie, że wyślą jak można najszybciej... ale pewnie mają zawał z ilością czekających na realizację zamówień.

glebor - Wto 16 Lut, 2016

widzę, że sprzedawcy na aliexpress się wycwanili.

Zamówiłem tam kontroller 9 mosfet od pewnego sprzedawcy w komplecie z manetką za 38$ więc cena powiedziałbym raczej mało atrakcyjna, ale sprzedający zapewniał, że przesyłka jest rejestrowana, więc myślałem, że cóż na pewno dojdzie. Ktoś miał ponad 600 pozytywnych komentarzy.

Przysłano mi w paczce breloczek.
Pomimo zamieszczenia zdjęć i opisu co było w paczce, sprzedający kazał mi odesłać towar. Towar odesłany, sprzedający twierdzi, że nie odesłałem kontrolera tylko breloczek, więc pieniędzy nie odda.

Cóż zrobili ze mnie oszusta, a w statusie zamówienia widnieje finished. I guzik teraz mogę zrobić. Pisanie maila do aliexpress i oświadczenie pracownika poczty co do przedmiotu i wagi paczki, która wskazuje, że nie mógł być tam kontroler również nic nie dało.

W życiu nie kupiłbym tam ani telefonu ani nic drogiego. Zamawiałem również konektory do silników, złącza xt60 oraz gniazda bananowe do kabli i w ciągu 3 miesięcy paczek nie otrzymałem, na w sumie 8 zamówień 3 paczki nie dotarły. Otrzymuję jedynie rejestrowane przesyłki, ale też różnie bywa. Z doświadczenia wolę kupować w chińskich sklepach internetowych. Uwieżcie, że jest o wiele bezpieczniej niż na aliexpress.

Nie mówiąc o długim czasie przetwarzania zamówienia. Robiąc pierwszą transakcję nei doczytałem, że sprzedający zobowiazuje się wysłać towar w ciągu 90 dni od daty płatności. NIGDY WIĘCEJ!!!

polecam ew. ebay.com jak ktoś chce być pewny, że dostanie to co ma dostać. Od nich na 20 przesyłek dotarły wszystkie.

Yin - Wto 16 Lut, 2016

Daj dane sprzedawcy - przyda się innym. Też miałem przypadek z niedocierającymi paczkami - okazało się że nie wina chińczyków tylko na poczcie mieli lepkie łapki. Reklamacja mailowa przez pocztę polską załatwiła sprawę ( jak na razie).
atomek1000 - Wto 16 Lut, 2016

Yin napisał/a:
lepkie łapki

To może być kłopot kolegi glebor. U mnie na poczcie o dziwo jak są nierejestrowane to często dostaje POWTÓRNE awizo mimo, że nie było pierwszego :???: no a wiadomo 7dni od powtórnego(chyba?) i przedmiot znika. Ale zazwyczaj małe nierejestrowane pierdoły mieszczą się w skrzynce wiec nie ma duzego problemu.

glebor - Śro 17 Lut, 2016

W sumie to nie wiem, czy te przesyłki zwija sobie listonosz, czy może ktoś na poczcie, czy po prostu chińczyk nie wysyła. Ale dziwne, bo z ebaya jest wszystko czy rejestrowane, czy nie.

Teraz staram się brać wyłączeni rejestrowane, także patrzcie na komentarze sprzedających. Na aliexpress poniżej 9tys komentarzy i jak przesyłka nie jest rejestrowana nie biorę, bo listonosz może ja wrzucić do kosza i nic się nie udowodni...

Pavyan - Śro 17 Lut, 2016

@glebor: To żeś mnie nastraszył...
Na razie kupiłem ok. 15 rzeczy, i zawsze wszystko było OK - niektóre z nich u tego samego dostawcy.
Tak że raczej mam (albo miałem) dobrą opinię o Ali, choć ograniczone zaufanie - założyłem, że nie kupię tam nic droższego niż ~30$
Teraz na początku (błąd) tego ich dwutygodniowego Nowego Roku kupiłem 6 różnych pierdół w różnych "sklepach", trochę scalaków, "el-grzałki" na plecy i do stóp :grin: , wyposażenie do maszyny (zaciski i oprawkę). W dodatku komplet oprawek ER16 był w cenie takiej, jakbym znalazł na ulicy - i tylko ja kupiłem, potem oferta została zmieniona, cena podwyższona.
Może to była zanęta?
Wysłali do tej pory 3 rzeczy, kontakt ze wszystkimi sklepami w zasadzie bardzo dobry, czekam na info o następnych wysyłkach; jednak historia którą przedstawiłeś, zmroziła mnie prawdziwie.
Może i do mnie przyjdzie breloczek, kiedyś musi być pierwszy raz.
W dodatku czasem tanie rzeczy brałem przesyłką China Small Packet Plus - ale dochodziły, choć dłużej to trwało.

A to żółte parszywe mendy (jeżeli to oni)... przycięli Cię bezczelnie i na żywca. I co można takim ch...m zrobić? Nic...

Czy na Ebayu kupowanie/płacenie w razie posiadania karty walutowej ($) jest tak samo proste jak na Ali?

glebor - Śro 17 Lut, 2016

jest tak samo proste i o wiele bardziej bezpieczne, bo wspiera cię system paypal, więc nie trzeba perfekcyjnie znać angielskiego.

mój pierwszy zakup od nich to silnik MXUS kupiłem jak na forum były pierwsze jego wykresy. w sumie wyszedł 1200zł.

Wracając do zakupów z których wszyscy sie ze mnie śmieją, że zrobiłem interes życia:
wrzucam fotki ku przestrodze:
To co było na paczce, z resztą po wadze można by to ustalić, ale aliexpress widocznie nie chce, bo łatwiej uwierzyć komuś kto ma 600 konetarzy niż komuś kto ma 2-5.


a tutaj zawartość przesyłki, w środku jeszcze był styropian żeby przypadkiem breloczek się nie uszkodził. żeby chociaż dali do niego baterie...



Byłem głupi, że podpisałem odbiór na poczcie bo jakieś lekkie mi się to wydawało i rozpakowałem, wezwałem keirownika oddziału, żeby spisał protokół i podpisał sie pod nim swoim imieniem i nazwiskiem, bo nikt nie wiedział co ma zrobić i w sumie i tak nic z tego nie wyszło...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group