To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Ładowarka do LiPo z BMS

Tomas - Pią 18 Wrz, 2015
Temat postu: Ładowarka do LiPo z BMS
Chyba coś sie rypło w mojej ładowarce. Trochę szybko :???:

Po podłączeniu do prądu świeci się cały czas czerwona i zielona dioda jak by się zawiesiła po ładowaniu. Na wyjściu (w tym stanie) napięcie ma coś koło 8V.

Druga sprawa że ładowała mi pakiet do 67.1 ale na wyjściu raz mierzyłem bezpośrednio i miała 67,2.

ap0f1s - Pią 18 Wrz, 2015

Jeżeli pakiet został naładowany i ma koło 67v to bms po prostu odciął ładowarkę, gdyż cele osiągnęły maksymalny próg i pewnie zaczął balansowanie. Przejedź się trochę rowerem i podłącz ładowarkę i pewnie będzie wszystko ok.

Podczas balansowania normalne, że napięcie się zmniejsza. Druga sprawa jak zostawisz ładowarkę podłączoną to ona trochę rozładowuje akumulator. Jak zostawiam na noc rower w ładowarce to przeważnie mam koło 66,8v.

Jednak jak odłączę od razu po skończeniu pracy bms to napięcie jest 67v (Fajnie widać na ev computerze, kiedy i ile trwa balansowanie, gdyż pokazuję, prąd pobierany przez bms w czasie balansowania.)

Tomas - Pią 18 Wrz, 2015

Jeżeli bateria bezpośrednio po ładowaniu ma 67,1V to nie dochodzi chyba do progu 4,2V na cele co ? więc nie wiem czy BMS zaczął działać. Trzeba by kontrolować ile jest bezpośrednio po naładowaniu i 2-3 godziny później (po balansowaniu). Jeśli napięcie by spadło to znaczy że BMS wybalansował ?
Ostatnio po balansowaniu miałem dokładnie 67V.

Podobna rozmowa jest prowadzona tu
http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=30

Tomas - Pią 18 Wrz, 2015

Ok zaskoczyła.

Drugie pytanko.
Jak wkładam wtyczke ladowarki do gniazda w rowerze to jest takie pyknięcie jak by mini zwarcie. Czy to jest normalne ? Występuje to obojętnie czy ładowarka jest podłączona do sieci czy nie.

atomek1000 - Pią 18 Wrz, 2015

Lądują się kondensatory. Jest to normalne, te ladowarki to proste urządzenia. W droższych pewnie jest przekaźnik i nie ms takiego zjawiska
Tomas - Sob 19 Wrz, 2015

Kolejne ładowanie. Pomiar na baterii:
- bezpośrednio po ładowaniu 67V
- po kilku godzinach balansowania 66,9V

Czy mam się martwić że nie jest to
- bezpośrednio po ładowaniu 67.2V
- po kilku godzinach balansowania 67.1V

:?:

tas - Sob 19 Wrz, 2015

nie masz się czym martwić :roll:
WojtekErnest - Sob 19 Wrz, 2015

Możesz nawet uznać że masz wzorcowy wynik. Poważnie...
Tomas - Sob 19 Wrz, 2015

Ok. Dzięki panowie za info.
No to w drogę na podbój dróg przy tak ładnej sobocie :grin:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group