To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Silnik BLCD szarpanie i blad motoru

daamianr - Pią 18 Wrz, 2015
Temat postu: Silnik BLCD szarpanie i blad motoru
Witam,

Posiadam ebike 1000W 48V od kilku miesiecy. http://www.vpower.hk/product.php?id=396

Do tej pory silink dzialal bardzo dobrze, przyspieszenie swietne predkosc maksymalna 60km/h przy bateri 48V.

Od trzech dni mam problem, silnik szrpie przy ruszaniu, przerywa i elektronika pokazuje blad silnika na wyswiatlaczu ("M"-motor) az wkoncu przestaje jechac. Czy moze miec wplyw ulewa ktora mnie zlapala okolo tygodnia temu i rower byl dosc dlugo na dworze.


Hale wydaja sie wpodzadku bo komputerek pokazuje wlasciwa predkosc.
Rower potrafi przejechac kilometr albo kilkaset metrow a potem blad silnika i szarpie. Badz tez od razu szarpie i niema jazdy po 10 metrach.

Sprawdzilem polaczenia kabli na zewnarz, wszystko wyglada ok.

Podlaczylem inny kontroler 1000W (prostszy bo bez kommputerka) i manetke. Rower dalej dziwnie rusza ale jedzie, przyspieszenie slabsze niz orginalny kontrolem ale jedzie i sie niewylacza. Dziala i z podlaczona wtyczka Halla i bez.


Czy to deszcz moze spowodowac spowodowac awarie?
Jakies inne sugestie?

Dziekuje i pozdrawiam
Damian

tas - Sob 19 Wrz, 2015

Prędkość sczytuje tylko z 1 halla, więc jest prawdopodobne, że któryś z 2 pozostałych ma awarię. Ale skoro chwilę działa i zawsze wysiada po XXX metrach to objaw wskazuje na:
- Zalanie silnika
- Przetarcie przewodów zasilających silnik blisko osi silnika.


Ten pierwszy wariant mnie kiedyś spotkał i objaw był identyczny.

daamianr - Sob 19 Wrz, 2015

A jednak Hal. Srodkowy czujnik podawal ciagle napiecie 4V na wyjsciu.

Czujnik wymieniony I rower smiga az milo.

Dziekuje bardzo za pomoc Tas.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group