To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Akumulatory na kierownicy

wookie - Pią 25 Wrz, 2015
Temat postu: Akumulatory na kierownicy
Z tego co zauważyłem na filmach z Moskwy, Rosjanie zwykle montują akumulatory na kierownicy. Do miasta takie rozwiązanie zdaje się mieć sporo sensu.
Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?

MixhaL - Sob 26 Wrz, 2015

Najgorszez możliwych miejsc.
hudy147 - Sob 26 Wrz, 2015

Jak ruszać kierownicą kiedy waży ona 10kg.
Joki - Sob 26 Wrz, 2015

Niegłupie. Poprawia rozkład masy. Jeśli to litowe to nawet za bardzo nie wpływa na prowadzenie a trochę odciąża tył.
tas - Sob 26 Wrz, 2015

Proponuję zawiesić sobie na kierownicy 5-10kg masy w postaci jakichś butelek z wodą lub worka z ziemniakami i zobaczyć jak wygodnie i bezpiecznie się jeździ oraz jak poprawia to rozłożenie masy ;)
deckardmst - Sob 26 Wrz, 2015

Gdzieś mi się rzuciło w oczy, jednak wolę jeździć z akusami w plecaku dalej :)


syntony - Sob 26 Wrz, 2015

Można by zrobić coś podobnego, tylko zaczepione na profilach do ramy, zamiast do kierownicy. Nie przeszkadzało by w skręcaniu i faktycznie poprawiłoby rozkład masy :D
wookie - Sob 26 Wrz, 2015

Jęździłem swego czasu rowerem z obciążeniem na przodzie i bardzo sobie chwalę. Jedzie się bardzo stabilnie, w teren może nie jest to zbyt zgrabne rozwiązanie, ale rower naprawdę się stabilnie prowadzi. Chociaż obciążenie wysoko na kierownicy może rzeczywiście być niezbyt wygodne.
Poza tym odciążasz tylną oś, w której jest silnik.
Np. to: https://www.youtube.com/watch?v=yS-ITdNEQEg
lub to: https://www.youtube.com/watch?v=eyyOI12QcS4

WojtekErnest - Sob 26 Wrz, 2015

MixhaL napisał/a:
Najgorszez możliwych miejsc.

Ale za to masz je zawsze na oku, nie znikną w czasie postoju :-) .
Może o to im chodzi....

MixhaL - Sob 26 Wrz, 2015

Joki napisał/a:
Niegłupie. Poprawia rozkład masy. Jeśli to litowe to nawet za bardzo nie wpływa na prowadzenie a trochę odciąża tył.


Spróbuj z takim czymś skoczyć, zobaczymy na ile Ci poprawi rozkład masy o ile sobie nie połamiesz karku.
Druga sprawa jeżeli Ci ucieknie tył to masz bardzo duże szanse wyprowadzić, jeżeli Ci ucieknie przód to na 99% gleba. Tylko głupi z takim czymś jeździ nie wspominając że szanse w mieście na pokonanie krawężników drastycznie maleją.

Joki - Nie 27 Wrz, 2015

tas napisał/a:
Proponuję zawiesić sobie na kierownicy 5-10kg masy w postaci jakichś butelek z wodą lub worka z ziemniakami i zobaczyć jak wygodnie i bezpiecznie się jeździ oraz jak poprawia to rozłożenie masy ;)

Tak właśnie jeżdżę na co dzień i nie ma żadnych negatywnych odczuć. Jest inaczej ale nie gorzej.
Najlepiej jeśli balast jest na przedniej główce ramy a nie samej kierownicy. Wtedy w ogóle nie odczuwa się różnicy.

Cezar38 - Nie 27 Wrz, 2015

Chwila. Wozisz aku na kierownicy bo.. bo co?
W/g Ciebie to najlepsze miejsce ze wszystkich w rowerze czy po prostu nie masz żadnego innego i tylko tam jesteś w stanie cokolwiek przewozić? Bo jeśli to drugie to nie masz wyboru i kierownica musi Ci się podobać :P

toft - Nie 27 Wrz, 2015






Na zdjęciach 1.5 kwh lipo. W mojej opinii ze względu na rozłożenie masy, momenty i generalnie samą sztywność główki ramy do dodatkowego dynamicznie działającego obciążenia większa masa staje się już wyraźniej wyczuwalna. Ale te 16-20s20ah jest jeszcze okej. Dobrze zamocowane (nie latające) 20s10ah jest WOGÓLE nie odczuwalne w takiej konfiguracji. No chyba że ktoś skacze.
A zalety? Możliwość montażu (łatwego i zgrabnego) dużego pakietu nawet w fikuśnych fullach. W sztywniakach wony cały trójkąt na kolejne 1.2 kwh lipo lub na potrzeby transportowe.

borsuk - Wto 29 Wrz, 2015

Joki napisał/a:

Tak właśnie jeżdżę na co dzień i nie ma żadnych negatywnych odczuć. Jest inaczej ale nie gorzej.

W terenie bardzo źle się prowadzi. Czasami przy dalekich trasach zakładam dodatkową baterię z przodu, ale zdarzało mi się zostawiać ją w krzakach, o ile wracałem tą samą drogą.
Właśnie planuję wymianę ramy w rowerze, aby dodatkową baterię można było umieścić pośrodku ramy.

Joki - Śro 30 Wrz, 2015

Cezar38 napisał/a:
Chwila. Wozisz aku na kierownicy bo.. bo co?

Jeśli chodzi o mnie to na kierownicy wożę kartofle.
;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group