To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Koszulki, węże, rurki, osłonki elektroizolacyjne.

Tomas - Czw 01 Paź, 2015
Temat postu: Koszulki, węże, rurki, osłonki elektroizolacyjne.
Jak w temacie. Co polecacie i sprawdza się w e-bikach do zabezpieczenia i estetycznego ukrycia żył przewodów np. od silnika do skrzynki, od komputerka pokładowego do skrzynki itd, itp. Mile widziany link, foto
Anonymous - Czw 01 Paź, 2015

Ja używam czegoś takiego:



lub czarnej taśmy izolacyjnej.

bloodyopel - Czw 01 Paź, 2015

Imo to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań



zeeltom napisał/a:
lub czarnej taśmy izolacyjnej.

Serio? :D przecież po czasie klej na taśmie izolacyjnej się "lasuje" i ani to trzyma ani estetyczne :razz:

atomic - Czw 01 Paź, 2015

Panowie nazywajcie konkretnie co to jest, żeby można było wyszukać w internetach albo pytać w sklepie. :mrgreen:

EDIT: aha nazwa jest w linku do zdjęcia. OK

Anonymous - Czw 01 Paź, 2015

bloodyopel napisał/a:
...
zeeltom napisał/a:
lub czarnej taśmy izolacyjnej.

Serio? :D przecież po czasie klej na taśmie izolacyjnej się "lasuje" i ani to trzyma ani estetyczne :razz:

U mnie się trzyma. Trzeba kupować taśmę od porządnego producenta :P

lkuc18 - Czw 01 Paź, 2015

Czyli jeśli poklei się luty na kablach taśmą to jest ryzyko że to po pewnym czasie po prostu odpadnie?
bloodyopel - Czw 01 Paź, 2015

Kurczę nie mam żadnego zdjęcia żeby pokazać ale miałem już kilka razy taki przypadek że klej na taśmie izolacyjnej po dłuższym czasie robił się taki kauczukowy i nie trzymał samej taśmy, więc zaczynała odchodzić a na powierzchni tej pod spodem zostawał sam lepki klej który lepił się wszystkiego :P

A co do ochrony lutów, imo tylko termokurcz

Anonymous - Czw 01 Paź, 2015

Jeszcze raz powtórzę. Są różne taśmy, różnych producentów. Mnie się udaje kupować dobre i nic nie odpada.
Tomas - Czw 01 Paź, 2015

bloodyopel napisał/a:
Imo to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań

Obrazek

zeeltom napisał/a:
lub czarnej taśmy izolacyjnej.

Serio? :D przecież po czasie klej na taśmie izolacyjnej się "lasuje" i ani to trzyma ani estetyczne :razz:


Osłonka przeplatana ładnie i profesjonalnie ale trzeba uważać na końcówki bo pruje się błyskawicznie jak stara szmata :lol:

zeeltom to jakiej firmy taśmy udaj Ci się kupić ? Aktualnie mam złączki zewnętrzne taśmą poklejone ale czuje że to tymczasowe.

A coś do osłonięcia przed ochlapaniem znacie? Chcę oddzielić przewody halli od fazowych i prowadzić z boku. Te cienkie przewody halli przydało by się czymś osłonić co by było dosyć sztywne jednak w miarę plastyczne no i chroniło przed odpryskami wodnymi z kół.

bloodyopel - Czw 01 Paź, 2015

Plecionkę zawsze zabezpieczam na końcach kawałkiem termokurczki w kolorze (ewentualnie trytytka ale gorzej wygląda) i nic się nie pruje ;)
Na same przewody halli opal po prostu taką długą termokurczkę, będzie ładnie wyglądało a i dobrze zabezpieczy

Tomas - Czw 01 Paź, 2015

bloodyopel napisał/a:
Na same przewody halli opal po prostu taką długą termokurczkę, będzie ładnie wyglądało a i dobrze zabezpieczy


A może takie coś


http://www.kurant.pl/weze_pcv.html

Węże elektroizolacyjne z PCV. Ktoś miał do czynienia ?

Adam Wysokiński - Pią 02 Paź, 2015

A ja polecam cienkie czarne peszle przecięte wzdłuż. Są elastyczne i chronią przed wodą i mechanicznymi uszkodzeniami. Do tego tak jak w przypadku tej spiralnej owijki można w każdym miejscy wyprowadzić przewód a nie tylko na końcu.
Tektronic - Śro 14 Paź, 2015

A może ktoś wie gdzie dostanę coś takiego jak stosuje Crystalyte ?



Chodzi mi własnie o te koszulki gumowe na przewody , fabrycznie silniki 9c mają w takich koszulkach prowadzone przewody, mają cienkie ścianki i ładnie to się układa



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group